• Porady
  • Komentarze: 9

Jak zresetować telefon Nokia Lumia bez utraty zawartości naszego telefonu?

Czasami zdarza się, że nasz smartfon nie chce wystartować i widzimy przez cały czas czarne tło zamiast ekranu startowego. Jakie kroki musimy wykonać aby przywrócić telefon do życia nie tracąc przy okazji naszych danych? Na oficjalnym kanale NokiaSupportVideos pojawił się nowy film prezentujący sposoby resetowania telefonu Lumia bez utraty zawartości naszego telefonu.

Przede wszystkim upewnij się, że telefon jest naładowany. Podepnij ładowarkę do telefonu na minimum 30 minut. Po tym czasie spróbuj normalnie włączyć telefon. Jeżeli ten krok się nie powiedzie zresetuj telefon za pomocą kombinacji klawiszy. Przytrzymaj jednocześnie klawisz włączania oraz ściszania. Po kilku sekundach telefon zawibruje i włączy się ponownie. W niektórych telefonach takich jak np. Nokia Lumia 625 wystarczy przytrzymać przycisk włączania aby zresetować telefon.

Jeżeli obie powyższe wskazówki nie pomogą to niestety będziecie musieli wykonać hard reset, który przy okazji usunie całą zawartość telefonu i przywróci go do ustawień fabrycznych. Aby przywrócić telefon możecie skorzystać z aplikacji Nokia Software Recovery Tool lub skorzystać ze wskazówek znajdujących się w tym artykule. Jeżeli na ekranie Waszego telefonu obracają się koła zębate od dłuższego czasu to również odsyłam Was do artykułu Na ekranie mojego telefonu Nokia Lumia cały czas obracają się koła. Jak to zatrzymać?