• Porady
 • Komentarze: 9

Jak zresetować telefon Nokia Lumia bez utraty zawartości naszego telefonu?

Czasami zdarza się, że nasz smartfon nie chce wystartować i widzimy przez cały czas czarne tło zamiast ekranu startowego. Jakie kroki musimy wykonać aby przywrócić telefon do życia nie tracąc przy okazji naszych danych? Na oficjalnym kanale NokiaSupportVideos pojawił się nowy film prezentujący sposoby resetowania telefonu Lumia bez utraty zawartości naszego telefonu.

Przede wszystkim upewnij się, że telefon jest naładowany. Podepnij ładowarkę do telefonu na minimum 30 minut. Po tym czasie spróbuj normalnie włączyć telefon. Jeżeli ten krok się nie powiedzie zresetuj telefon za pomocą kombinacji klawiszy. Przytrzymaj jednocześnie klawisz włączania oraz ściszania. Po kilku sekundach telefon zawibruje i włączy się ponownie. W niektórych telefonach takich jak np. Nokia Lumia 625 wystarczy przytrzymać przycisk włączania aby zresetować telefon.

Jeżeli obie powyższe wskazówki nie pomogą to niestety będziecie musieli wykonać hard reset, który przy okazji usunie całą zawartość telefonu i przywróci go do ustawień fabrycznych. Aby przywrócić telefon możecie skorzystać z aplikacji Nokia Software Recovery Tool lub skorzystać ze wskazówek znajdujących się w tym artykule. Jeżeli na ekranie Waszego telefonu obracają się koła zębate od dłuższego czasu to również odsyłam Was do artykułu Na ekranie mojego telefonu Nokia Lumia cały czas obracają się koła. Jak to zatrzymać?

 • mad-lifestyle BLOG

  Czy ktoś może mi pomóc? : Gdy do kogoś dzwonię gaśnie mi ekran i nie mogę go znowu podświetlić – przez co nie mogę się rozłączyć. Czy reset telefonu pomoże???

  • Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne telefonu. To powinno rozwiązać Twój problem.

   • mad-lifestyle BLOG

    Nie rozwiązało to mojego problemu. Sprawdzałam jakieś błędy kodem ##634# , weszłam w Proximity czyli sprawdzanie tych czujników. Wydaje mi się, że jak bym przybliżyła dłoń do czujnika to napisane by było „detected”, a jak odjęła to „not detected”, no a ja cały czas mam „detected”. Nie ma już „domowego” ratunku”? W ogóle da się to naprawić? I ile by to kosztowało? Ta nokia to szajs, kilka dni temu zepsuło mi się gniazdo na ładowarkę i musiałam wymieniać…

 • bambi

  mam taki problem wysiadl mi klawisz sciszania w nokia lumia 720 czy istnieje jakas inna mozliwosc zresetowania telefonu? czy da sie obejsc jakos bez tego klawisza?

 • xxxx

  Witam
  mam problem z Nokiom 625 zrobiłem reset telefonu klawiszami wyłącz i wycisz wyświetlacz a telefonie zgasł i za chwile pojawił się niebieski, nic z nim nie idzie zrobić nie radze sobie
  Wie ktoś jak to naprawić ??????

 • Bolek67

  Witam mój problem to taki że jakiś czas temu wprowadziłem hasło do mojego 925 i teraz nie mogę go sobie przypomnieć , co mam zrobić by odblokować telefon ?

  • Bez kodu nie odblokujesz telefonu. Możesz go jedynie zresetować czyli przywrócić ustawienia fabryczne. W tym celu skorzystaj np. z aplikacji Windows Device Recovery Tool.

 • Pewna osoba

  Hej mam pewien problem. Otóż pewnego razu mój telefon ‚Nokia Lumia 800’ Się wyłączył (Był naładowany) i do teraz nie mogę go włączyć. Próbuje wcisnąć jednocześnie zmiejszanie dźwięku i wyłączanie telefonu (razem z przyciskiem aparatu) I nic!!! Bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!

  • Spróbuj podłączyć telefon do ładowania. Jeżeli to nie pomoże to widocznie wystąpiła jakaś usterka techniczna w telefonie i w warunkach domowych nie uda się telefonu naprawić.