Narzędzie Windows Phone Internals 2.3 już dostępne do pobrania

Narzędzie Windows Phone Internals otrzymało dzisiaj aktualizację do wersji 2.3 a wraz z nią użytkownicy mogą odblokować tzw. bootloader czyli program rozruchowy telefonu Lumia z systemem Windows 10 Mobile.  To oznacza, że uzyskujemy dostęp do pamięci telefonu, która do tej pory była chroniona. To otwiera nowe możliwości dla osób, które potrafią i lubią modyfikować swoje telefony.

Aplikacja pozwala na złamanie zabezpieczenia SecureBoot, dzięki czemu możliwe jest np. instalowanie zmodyfikowanych wersji systemu tzw. custom ROM czy dostęp do zabezpieczonych plików. Odblokowany bootloader to nowe możliwości, które teoretycznie pozwoliłyby na zainstalowanie innego systemu na telefonie. Teraz wszystko w rękach osób, które potrafią wprowadzać modyfikacje i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Jeżeli chcecie rozpocząć modyfikowanie Waszych telefonów Lumia z systemem Windows 10 Mobile to musicie pobrać bezpłatnie aplikację Windows Phone Internals 2.3 ze strony autora. Podstawowe wskazówki dotyczące korzystania z aplikacji znajdziecie w powyższym filmie.

Dziękuję squall0 za informację!