Sklep Google Play na telefonie z systemem Windows 10 Mobile?

W ostatnim czasie pojawił się sposób na instalowanie aplikacji Android na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Jest to możliwe dzięki narzędziom Project Astoria przygotowanym przez Microsoft. Niestety spora część aplikacji nie włącza się lub nie funkcjonuje prawidłowo ponieważ system Windows nie obsługuje usług Google. Wygląda jednak na to, że istnieje sposób na zainstalowanie sklepu Google Play w systemie Windows 10 Mobile.

Google Windows 10 Mobile

Obecnie możemy instalować aplikacje Android na telefonach z systemem Windows 10 Mobile, które są uruchamiane w specjalnym środowisku. Niestety większość aplikacji nie posiada odpowiednich uprawnień aby poprawnie uruchamiać się w środowisku Android na telefonach z systemem Windows.

Co ciekawe sposób zainstalowania sklepu Google Play został podany przez Polaka na forum xdadevelopers. Nie próbowałem korzystać z tej instrukcji ale jeżeli podejmiecie się tego to pamiętajcie, że wykonujecie to na własną odpowiedzialność. O wynikach koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

[textblock style=”3″]Jak zainstalować aplikacje z systemu Android na Windows 10 Mobile?[/textblock]

[textblock style=”3″]Wideo: Aplikacje Android na telefonie Lumia 435 z systemem Windows 10 Mobile[/textblock]

Źródło: xdadevelopers via WMPoweruser

 • Krzysztof Łoziński

  Tylko po co go instalować?

  • Michał Korcz

   No właśnie, pytanie po co to komu? Autorze wpisu?

   • Nikogo nie zachęcamy do instalacji a jedynie informujemy 🙂

    • AdiDotJagi

     A nawet linka nie daliście do postu i teraz muszę szukać :v

   • Konrad Uroda-Darłak

    Zrób mi przysługę i odpowiadaj w swoim imieniu, a nie moim …

 • No nie, bez jaj. Nie po to korzystam z WP żeby toto instalować. Jak będę chciał to sobie inny smart kupię.

 • Terki

  Sklep Google Play czyli malvare w Windows 10 Mobile.

 • Krzysztof Łoziński

  Jedyny apka która by mnie interesowała z androida to Facebook bo ten od Microsoftu to tragedia

 • Daniel Piotrowski

  Łe to ja juz mialem wgrane 3 d no i tem

 • Dzisiaj zainstalowałem aplikację firmową, jaką mam z pracy. Instalacja przebiegła, można powiedzieć bezproblemowo, aplikacja uruchamia się, jednak do pełnego uruchomienia się, potrzebny jest kod autoryzacyjny. Taki bezsens, ale programista tak to zrobił, oprócz podania hasła i loginu muszę otrzymać smsa z kodem i go przepisać. Aby automat wysłał kod, to trzeba połączyć się z internetem i tutaj właśnie powstaje problem, bo aplikacja (chyba) nie widzi połączenia z internetem i wyskakuje mi błąd. Szkoda, bo liczyłem, że będę mógł na Lumii korzystać z tej aplikacji, w sumie to jedyna aplikacja z Androida, którą chcę mieć na Lumii