Sklep Google Play na telefonie z systemem Windows 10 Mobile?

W ostatnim czasie pojawił się sposób na instalowanie aplikacji Android na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Jest to możliwe dzięki narzędziom Project Astoria przygotowanym przez Microsoft. Niestety spora część aplikacji nie włącza się lub nie funkcjonuje prawidłowo ponieważ system Windows nie obsługuje usług Google. Wygląda jednak na to, że istnieje sposób na zainstalowanie sklepu Google Play w systemie Windows 10 Mobile.

Google Windows 10 Mobile

Obecnie możemy instalować aplikacje Android na telefonach z systemem Windows 10 Mobile, które są uruchamiane w specjalnym środowisku. Niestety większość aplikacji nie posiada odpowiednich uprawnień aby poprawnie uruchamiać się w środowisku Android na telefonach z systemem Windows.

Co ciekawe sposób zainstalowania sklepu Google Play został podany przez Polaka na forum xdadevelopers. Nie próbowałem korzystać z tej instrukcji ale jeżeli podejmiecie się tego to pamiętajcie, że wykonujecie to na własną odpowiedzialność. O wynikach koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

[textblock style=”3″]Jak zainstalować aplikacje z systemu Android na Windows 10 Mobile?[/textblock]

[textblock style=”3″]Wideo: Aplikacje Android na telefonie Lumia 435 z systemem Windows 10 Mobile[/textblock]

Źródło: xdadevelopers via WMPoweruser