Najlepsze tapety dla Windows 10 Mobile

W ostatnich wpisach, zarówno na portalu jak i na facebooku, wielokrotnie powtarzacie  to samo pytanie: skąd macie taką a nie inną tapetę, wrzućcie linka. Postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw i udostępnić galerię naszych ulubionych tapet.

Dlaczego w tytule tego artykułu pojawia się Windows 10 Mobile a nie Phone 8.1? Z prostego powodu. Developerzy nowego systemu cokolwiek zaspali, zapominając o tak istotnej kwestii jako możliwość personalizacji telefonu nowymi tapetami. To co udostępniono publicznie trudno nimi nazwać. Są mdłe, nijakie, niedopracowane, poza tym jest ich mało. Ktoś powie: pasują w sam raz do systemu. Wystarczy jednak tak drobna zmiana jak wybór nowej tapety by telefon dosłownie odżył. W systemie W10M wymaga to dodatkowej uwagi, bo nie każda tapeta komponuje się z kolorem kafelków. W wersji stacjonarnej 10-tki kafle dobierają odcień w oparciu o kolor wiodący tapety. W wersji mobile tak nie jest przez co momentami trzeba spędzić dłuższą chwilę by dobrze skomponować np. miodowy odcień z tłem.

Na początek kilka moich ulubionych tapet. Jak łatwo się domyślić pochodzą z konkurencyjnych systemów. Poniższe grafiki są ogólnodostępne w sieci, ale jak widać nie każdy potrafi szukać albo nawet jak szuka to czasami ciężko znaleźć coś ciekawego:

pobierz powyższe tapety w archiwum zip

Równie często korzystam ze starych tapet z Lumii 930:

pobierz powyższe tapety w archiwum zip

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z systemem Redstone MS udostępni paczkę nie tylko nowych tapet ale również dźwięków systemowych. Paczka z nowymi kompozycjami opublikowana w październiku nigdy nie zagościła w finalnej wersji systemu.

PS Na koniec jeszcze jedna z lepszych aplikacji uniwersalnych do zmiany wyglądu naszego telefonu.

Kod QR