• Nokia
  • Komentarze: 8

Zobacz jak włączyć żywe obrazy w telefonach Nokia Lumia z Windows Phone 8.1

W kwietniu Nokia zaprezentowała nową funkcję o nazwie żywe obrazy, która będzie dostępna dla telefonów Nokia Lumia z aparatem PureView. Dzięki małemu trikowi już teraz możecie sprawdzić jak zapisywać obrazy na żywo w Waszych telefonach Nokia Lumia z zainstalowaną najnowszą wersję Nokia Camera Beta.

Czym są ożywione zdjęcia? To znacznie więcej niż statyczne obrazy – to ruchome wspomnienia. W ten sposób będziemy mogli uchwycić chwilę w nowy sposób a następnie podzielić się nią z innymi. Każde wspomnienie trwa krócej niż sekundę i ten czas w zupełności wystarczy aby ożywić każde zdjęcie. Aplikacja będzie współpracować również z najnowszą wersją aplikacji Nokia Storyteller.

Jedyne co trzeba zrobić aby ożywić zdjęcia to wejść do ustawień aplikacji Nokia Camera Beta i nacisnąć w opcję użyj ustawień domyślnych. Aby sprawdzić czy funkcja została włączona wystarczy zerknąć w trakcie robienia zdjęcia czy w lewym górnym rogu pojawia się napis zapisywaniu obrazu na żywo.

Jak włączyć żywe obrazy w Nokia Camera Beta

Użycie ustawień domyślnych włączy ożywione obrazy ale niestety po tej operacji nie będziemy w stanie ich wyłączyć. Docelowo funkcja ta miała pojawić się dopiero w oprogramowaniu Lumia Cyan gdzie z pewnością pojawią się dodatkowe ustawienia dotyczące żywych obrazów.

Jeżeli zdecydujecie się na włączenie żywych obrazów w Nokia Camera Beta a znudzi Wam się robienie ożywionych zdjęć to konieczna będzie instalacja stabilnej wersji Nokia Camera, która nie obsługuje tej funkcji. W ten sposób będziecie mogli w dalszym ciągu wykonywać normalne zdjęcia.

Omawiany powyżej sposób powinien zadziałać na wszystkich telefonach Nokia Lumia z wgranym najnowszym systemem Windows Phone 8.1. Zaktualizujcie aplikację Nokia Camera Beta i dajcie znać w komentarzach poniżej czy funkcja żywych obrazów działa na Waszych słuchawkach.