Żywe foldery na wideo w systemie Windows Phone 8.1 Update 1

Kilka dni temu pisałem o aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 1, która pojawi się już w przyszłym tygodniu w programie Preview for Developers. Wśród kilku nowości takich jak zaktualizowana aplikacja Xbox Music, ulepszony kafelek Sklepu czy możliwość zaznaczania kilku wiadomości SMS pojawiła się również funkcja żywych folderów. Zobaczcie jak wygląda obsługa tych folderów na poniższych filmie.

Dzięki funkcji żywe foldery będziemy mogli tworzyć foldery na ekranie startowym przesuwając jeden kafelek na drugi. Wszystkie aplikacje posiadające żywe kafelki będą zmieniać swoje statusy w żywych folderach, dzięki czemu użytkownik będzie widział na bieżąco wszystkie powiadomienia i statusy aplikacji.

Niecierpliwi będą mogli zaktualizować swoje telefony do wersji Windows Phone 8.1 Update 1 (GDR1) już w przyszły tygodniu w programie Preview for Developers. Aby to zrobić wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pytania i odpowiedzi związane z systemem w wersji Preview for Developers znajdziecie w tym artykule.

Źródło: YouKu

 • Nie powiem, wygląda to znakomicie. Jednak czy takie podejście do sprawy będzie użyteczne w praktyce – zobaczymy.

  • Dominik

   Na pewno to lepsze rozwiązanie jak foldery od Nokii

 • niezadowolony

  Na mojej Lumi 1020 pojawiła się dzisiaj aktualizacja WP 8.1 GDR1 niestety wciąż z oprogramowaniem Black.

 • nylu

  No wlasnie na lumia 620 wp8.1pfd tez mam aktualizacje do wp8.1 ale Black ale za to ma zywe kawelki a lumia 625 dostala od meteora ie wp 8.1 Cyan ale zywych kafelkow niema

 • JACEK

  są ale co z resztą

 • Da mian

  Mam l720 zaktualizowalem pfd do 8.1 i nie mam bo mi kafelki uciekają jak chce na nie przeciągnąć inne. Gdzieś je trzeba wlaczyc w ustawieniach??

  • Kafelki pojawiły się dopiero w najnowszym systemie WP8.1 Update 1. Zobaczy czy wersja Twojego systemu posiada numer 8.10.14147.180. Jeżeli nie to musisz ponownie zaktualizować telefon.

   • Da mian

    dobra zauwazylem ze sciagala sie jeszcze jedna aktualizacja i juz mam zywe foldery 😀 bardzo ladne sa 😛