Została udostępniona aktualizacja Amber dla smartfonów Lumia WP8

Zgodnie z wczorajszą informacją z oficjalnego forum pomocy technicznej Nokia rozpoczęło się udostępnianie aktualizacji Lumia Amber dla smartfonów Nokia Lumia z sytemem Windows Phone 8. Zobacz kiedy otrzymasz aktualizację w swoim telefonie Lumia.

Aktualizacja zostanie udostępniona za pośrednictwem bezprzewodowego kanału OTA (over-the-air) dla następujących telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8: 520, 521, 620, 720, 810, 820, 822, 920 i 928. Aktualizacje będą udostępniane stopniowo, po przeprowadzeniu testów i zatwierdzeń operatorów. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji Lumia Amber, zapoznaj się z poniższym artykułem na blogu Nokia Conversations.

Nowości w aktualizacji Amber:

  • Lepsze zdjęcia z udoskonaloną kamerą – lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu, ulepszony autofocus, usprawniony filtr szumów i jeszcze więcej.
  • Po aktualizacji, pobierz aplikację Nokia Smart Camera – wybierz najlepsze ujęcie, złap kolejność ruchu, wybierz najlepsze twarze, usuń niechciane obiekty. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Windows w Twoim telefonie Lumia.
  • Oprócz Nokia Smart kamera właściciele Lumia 920 i 928 będą mogli również skorzystać z aplikacji Nokia Pro Cam (zobacz także http://nokia.ly/16S6hRW w j. angielskim).
  • Słuchaj Twoje ulubione stacje z nowym radiem FM (niedostępne dla Lumia 620 i 928).
  • Włącz Nokia Glance screen (Ekran podglądu) – wyświetl na ekranie zegar i stan baterii, nawet jeśli telefon jest zablokowany (niedostępne dla Lumia 520).
  • Flip to silence (wyciszenie telefonu poprzez obrócenie go ekranem do dołu) – po prostu obróć telefon ekranem w dół, aby go wyciszyć).
  • Profil kolorów Lumia – dopasuj profil kolorów ekranu.
  • Wysoka czułość ekranu dotykowego dodano dla Lumia 620.
  • I w dodatku do tych wspaniałych nowych funkcji, można także korzystać z różnych usprawnień systemu, poprawek w zakresie łącznośći, wydajności baterii, oraz inne udoskonalenia poprawiające stabilność i wydajność działania telefonów Nokia Lumia.

[quote style=”3″ author=”forum pomocy technicznej Nokia”]Wypuszczenie aktualizacji rozpoczyna się najpierw dla Lumia 920 i Lumia 820 w wybranych krajach oraz Lumia 521, Lumia 810 i Lumia 928 w Stanach Zjednoczonych. Dostępność aktualizacji zależy od regionu, modelu i operatora, ale spodziewamy się, że aktualizacja dotrze do Lumia 520, Lumia 620, Lumia 720, Lumia 820 lub 920 Lumia do końca września. Twoja Nokia Lumia będzie automatycznie sprawdzała w określonych odstępach czasu dostępność aktualizacji oprogramowania, ale możesz również sprawdzać ręcznie, wchodząc w Ustawienia >> Aktualizacja > > Powiadom mnie o znalezieniu nowych aktualizacji.[/quote]

Stan aktualizacji można sprawdzić dla swojego kraju i operatora sieci na oficjalnej stronie Nokii: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/