Znamy szczegóły wydarzenia Microsoft’s First League w Warszawie

Microsoft jakiś czas temu uruchomił program dla największych fanów o nazwie Microsoft’s First League. Spośród tysięcy zgłoszeń została wybrana zaledwie garstka szczęśliwców, którzy zostali zaproszeni na spotkanie inauguracyjne do siedziby Microsoft w Warszawie. Jednym z uczestników wydarzenia był Jarek, który podzielił się z nami garstką informacji odnośnie spotkania, nagród oraz zasad działania samego programu.

 

Michał: Jaka jest rola uczestnika programu? Jaka aktywność jest wymagana?

Jarek: Rola uczestnika jest taka sama jak była do tej pory. Każdy uczestnik będzie nadal będzie zajmował się tym co robił, a firma Microsoft zapewnia nam wsparcie techniczne i sprzętowe do dalszego rozwoju.

Michał: Jak długo będzie trwał program i czy planowane są kolejne edycje?

Jarek: Program będzie trwał około 10 miesięcy. Prawdopodobnie będą kolejne edycje programu, ale na tą chwilę nie jest to potwierdzone.

Michał:  Rozumiem, że zadaniem uczestników będzie publikowanie artykułów na stronie programu?

Jarek: Będziemy poprzez stronę programu MFL dokumentować swoje aktywności w social mediach, w jaki sposób wykorzystujemy przekazany nam sprzęt, oraz krytyczne, bądź pozytywne opinie jakie nam się nasuwają podczas korzystania z naszego sprzętu od firmy Microsoft.

Michał: Czy wszyscy wybrani (20 osób) byli na spotkaniu?

Jarek: Wybranych zostało dokładnie 21 osób, nie wszyscy mogli się zjawić z przyczyn osobistych, ale znaczna większość wybranych osób była na evencie.

Pierwsza liga fanów Microsoft w Polsce

Michał: W jakim języku prowadzone było wydarzenie?

Jarek: Event był prowadzony w języku polskim.

Michał. Czy sprzęt będzie wypożyczany za pomocą strony programu w zakładce Loan Program?

Jarek: Tak, sprzęt będzie wypożyczany za pomocą zakładki Loan z listy dostępnych dla nas urządzeń przygotowanych przez firmę Microsoft.

Michał: Wiem, że uczestnicy otrzymali prezenty. Czy każdy otrzymał to samo?

Jarek: Sprzęt był zróżnicowany dla każdego uczestnika programu w zależności od tego czym się zajmuje, jego preferencji, oraz aktywności, które określił w formularzu rejestracyjnym podczas przystępowania do programy Microsoft First League.

Michał: Jakie są Twoje wrażenia z tunelu aerodynamicznego?

Jarek: Wyprawa do tunelu była doskonałym pomysłem po części oficjalnej, podczas której poznaliśmy założenia programu. Podczas tej mniej oficjalnej części eventu można było skorzystać z ciekawej aktywności fizycznej w tunelu aerodynamicznym, ale także porozmawiać z każdym z uczestników, oraz osobami z Microsoftu i poznać się wzajemnie. Niestety mi z powodów zdrowotnych nie było dane wypróbować tunel aerodynamiczny.

Michał: Podsumowując jak oceniasz wydarzenie Microsoft’s First League w Warszawie?

Jarek: Wydarzenie oceniam bardzo pozytywnie. Poznałem ciekawych ludzi z uczestniczących w programie, oraz z firmy Microsoft. Panująca podczas eventu atmosfera była bardzo luźna i przyjazna, dzięki temu każdy z nas czuł się tam dobrze. Część oficjalna została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób, uzyskaliśmy szczere odpowiedzi na każde zadane pytanie. Event doskonale zorganizowany od strony technicznej. Każda osoba, z którą rozmawiałem miała identyczne wrażenie.

 

Chciałbym raz jeszcze podziękować Jarkowi za odpowiedzi na nasze pytania oraz za przesłane zdjęcia. Jeżeli macie dodatkowe pytania to piszcie śmiało w komentarzach poniżej – Jarek obiecał, że w miarę możliwości udzieli odpowiedzi. Zapraszam do dyskusji.