Znamy specyfikacje techniczne najnowszego procesora Snapdragon 835

Jednym z najważniejszych wydarzeń zeszłego roku była prezentacja systemu Windows 10 na urządzeniu wyposażonym w procesor ARM. Pierwszym procesorem, który ma zostać wykorzystany w produkcji urządzeń z systemem Windows 10 ma być Qualcomm Snapdragon 835. Jeden z portali technologicznych dotarł do specyfikacji technicznej, która oficjalnie zostanie zaprezentowana już wkrótce na targach CES 2017.

Powyższy film został zaprezentowany przez Microsoft na konferencji WinHEC, która odbyła się w zeszłym miesiącu w Chinach. Na potrzeby filmu został wykorzystany nieco starszy procesor Snapdragon 820 wraz z 4GB pamięci RAM, który z powodzeniem wystarcza na obsługę systemu Windows 10. W nowych urządzeniach znajdzie się nowszy procesor Snapdragon 835, który z pewnością będzie radził sobie jeszcze lepiej z obsługą systemu. Teraz mamy możliwość sprawdzić o ile lepszy będzie nowy procesor od swoich poprzedników.

Snapdragon 835 posiada mniejsze i bardziej wydajne tranzystory w porównaniu do swoich poprzedników. Dzięki niewielkim rozmiarom będzie zajmował znacznie mniej miejsca w urządzeniach co pozwoli na stosowanie większych baterii w urządzeniach. Nowy procesor posiada również znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię. Co więcej będzie on posiadał obsługę DX12 a tym samym będzie pierwszym procesorem z linii 800 z obsługą tych instrukcji. Poniższe slajdy szczegółowo wymieniają wszystkie zalety procesora Snapdragon 835 począwszy od wydajności aplikacji, poprzez przeglądanie Internetu a skończywszy na obsłudze VR.

Znacznie więcej informacji o najnowszych produkcie Qualcomm pojawi się na targach CES 2017, które rozpoczną się dokładnie za dwa dni. Nas jednak najbardziej interesuje kiedy zaczną pojawiać się nowe urządzenia a w szczególności telefony wyposażone w ten procesor oraz system Windows 10.

Źródło: WindowsCentral