Zmieniaj ostrość po zrobieniu zdjęcia z aplikacją Nokia Refocus dla Lumii PureView

W sklepie Windows Phone pojawiła się, zapowiedziana podczas konferencji Nokia World, aplikacja Nokia Refocus, dzięki której możemy zmieniać ostrość już po zrobieniu zdjęcia. Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość.

Nokia Refocus - Nokia Lumia PureView

Sprawdza się świetnie, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać fajne efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Uwydatnianie koloru.

Gdy skończysz, udostępnij swoje interaktywne zdjęcie Refocus za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i komunikatorów — wystarczy do tego konto SkyDrive. Aplikacja przesyła najpierw Twoje zdjęcia do SkyDrive, a następnie tworzy do nich łącze, które możesz udostępnić znajomym, żeby mogli się pobawić i sami zmieniać punkt ostrości.

Aplikacja Nokia Refocus przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8, aparatem PureView oraz oprogramowaniem Lumia Amber.

Pobierz aplikację [label style=”1″]Nokia Refocus[/label] ze sklepu Windows Phone

Nokia Refocus - sklep Windows PhoneKod QR - Nokia Refocus
 • Marian Szutiak

  Wreszcie jakaś nowa apka od Nokii, która nie wymaga Blacka 🙂

 • niezadowolony

  Dla mnie powielanie aplikacji bo takie same możliwości posiada Kreatywne Studio i bez problemu da się zrobić identyczne efekty jak na ostatnim zdjęciu.

  • Marian Szutiak

   Ale przy pomocy Kreatywnego Studia nie zrobisz wszystkich czterech efektów za jednym „pstrykiem”.