Zmiany na lepsze w aktualizacjach map HERE dla telefonów Windows Phone 8

Dzisiaj Nokia za pośrednictwem własnego bloga Conversations poinformowała o nowej metodzie dostarczania aktualizacji map HERE do naszych telefonów z systemem Windows Phone 8. Dzięki nowemu mechanizmowi będziemy pobierać od 85% do 90% mniej danych przy każdej nowej aktualizacji. Jak to możliwe?

Aktualizacja map HERE dla telefonów Nokia Lumia Windows Phone 8Aktualizacja map HERE dla telefonów Nokia Lumia Windows Phone 8Aktualizacja map HERE dla telefonów Nokia Lumia Windows Phone 8

Przyrostowe aktualizacje map offline HERE, bo tak je nazwała Nokia, polegają na tym, że nie będziemy musieli pobierać od nowa całych map a jedynie te dane, które uległy zmianom lub pojawiły się po raz pierwszy. Dzięki temu znacząco skrócimy czas oraz zmniejszymy rozmiar aktualizacji. Na przykład pobraliśmy 1.5GB map i dzięki nowej technologii pobierania aktualizacja będzie ważyć w okolicach 216MB.

Przyrostowe aktualizacje map będą rozsyłane do wszystkich telefonów Windows Phone 8 z aktualizacją Lumia Amber lub GDR2 w przypadku pozostałych producentów telefonów. Aby sprawdzić dostępność aktualizacji map należy kolejno wejść do menu > ustawienia > aplikacje > mapy > sprawdź aktualizacje.

Najnowsza aktualizacja map HERE w wersji 8.30.50.121 została udostępniona właśnie w sposób opisany w tym artykule.

Źródło: Conversations by Nokia

 • Ania

  nie wiem jak to wygląda u Was, ale ja przy próbie aktualizowania widzę tylko komunikat: sprawdzanie aktualizacji i tak w nieskończoność, po kilku minutach nudzi mi się i się rozłączam. wersja mapy, którą posiadam wskazuje, że niby mogę aktualizować, hę ??

  • U mnie proces aktualizacji przebiegł szybko i sprawnie. Sprawdziłem dostępność i kliknąłem aktualizuj. To wszystko.

   • Ania

    ile zajmuje Polska, bo u mnie 251,6 MB

    • U mnie zajmuje 257,3 MB.

     • Ania

      a tak na inny temat zapytam, nie potrzebowałem chyba do tej pory tej funkcji, ale dzisiaj pojawił się taki pomysł, czy w L820 można przy nawiązywaniu połączenia wybrać skrócony numer, czyli gdy pojawia się klawiatura, to przytrzymywałem kiedyś w E7 dłużej np 2 i dzwoniłem do żony ??

     • Chodzi Ci o szybkie wybieranie. W Lumii przypinasz sobie kontakt do ekranu startowego i masz szybki dostęp do funkcji dzwonienia czy pisania.