Zmiana kręgu Windows Insider może trwać nawet do 24 godzin

Wczoraj Microsoft oficjalnie zaprezentował nowy program IT Pro, który skierowany jest do profesjonalistów IT. Jest to nic innego jak dobrze nam znany program Windows Insider jednak w tym wypadku przeznaczony wyłącznie dla firm. Microsoft przygotował dodatkowe informacje, które opisują działanie programu i w jednym z artykułów pojawiło się wyjaśnienie dotyczące czasu, który jest potrzebny na zmianę kręgu Windows Insider.

W artykule o nazwie Assign devices to servicing branches for Windows 10 updates pojawiła się uwaga dotycząca czasu, jaki jest potrzebny na zmianę kręgu Windows Insider. Warto dodać, że artykuł dotyczy systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Once your machine is updated to Windows 10 and you select your desired flight ring, the process known as „Compatibility check” will need to run in the background. There is no manual way to force this process to run. This process allows for the discovery of your OS type (32-bit, 64-bit), build edition (Home, Pro, Enterprise), country and language settings, and other required information. Once this process is complete, your machine will be auto-targeted for the next available flight for your selected ring. For the first build on any given machine, this may take up to 24 hours to complete.

Po zmianie kręgu zostanie w tle uruchomiony proces sprawdzania kompatybilności. Proces ten sprawdzi wersję systemu, kompilacji, ustawienia regionu i języka oraz inne niezbędne informacje. Dopiero po ukończeniu tego procesu telefon lub komputer będzie w stanie pobrać aktualną wersję systemu dostępną w danym kręgu. Proces sprawdzania może zająć nawet do 24 godzin. Jeżeli nie otrzymaliście aktualizacji tuż po zmianie kręgu to znaczy, że musicie zaczekać aż proces sprawdzania kompatybilności zostanie zakończony.

Źródło: Microsoft TechNet