Zestawienie najpopularniejszych endless runnerów w sklepie Windows Phone

W ostatnim czasie niebywałą popularność zyskują gry typu endless runner czyli takie, w których naszym głównym celem jest dobiegnięcie jak najdalej jest to tylko możliwe zbierając przy tym punkty, monety oraz inne bonusy. Sklep Windows Phone oferuje coraz więcej tego typu pozycji. Zachęcam do przeczytania mojego osobistego zestawienia najlepszych endless runnerów czyli gier, które znakomicie zmarnują nasz czas.

Temple Run 2 Windows Phone

W przeważającej większości gry przeznaczone są dla telefonów z systemem Windows Phone 8 ponieważ coraz mniej producentów aplikacji decyduje się na równoległą premierę dla starszej wersji systemu Windows Phone 7. Wśród runnerów królują gry z serii Temple Run ale znalazło się również miejsce dla innych tytułów takich jak Subway Surfers czy Rail Rush. Poniżej przedstawiam moje TOP10 endless runnerów dla Windows Phone 8. Tylko jedna pozycja z mojej listy zadziała na starszych telefonach z systemem Windows Phone 7.x.

Temple Run (2)

Kultowa gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych endless runnerów, który jest dostępny dla wszystkich mobilnych platform. W ostatnim czasie premiera miała druga część Temple Run, która na tą chwilę posiada dosyć nieprzyjemny błąd – gra nie zapisuje naszych postępów. Z pewnością w niedługim czasie pojawi się aktualizacja. Według mnie zarówno część pierwsza jak i druga to tzw. must have dla posiadaczy telefonów Windows Phone. Należy dodać, że obie gry są bezpłatne i posiadają wbudowane mikropłatności.

Cena: bezpłatne

Wydawca: Imangi Studios, LLC

Pobierz Temple Run na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

Cena: bezpłatne

Wydawca: Imangi Studios, LLC

Pobierz Temple Run 2 na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Minion Rush

Gru wraz z armią swoich rezolutnych żółtych Minionków planuje jak opanować świat.W grze wcielamy się w jednego z Minionków i walczymy o pozycję Minionka roku. Gra posiada dopracowaną grafikę i z pewnością zagości w Waszych telefonach na dłużej.

Cena: bezpłatne

Wydawca: Gameloft

Pobierz Minion Rush na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Subway Surfers

Popularna gra, która zdobyła swoją popularność na telefonach z systemem Android oraz iOS w końcu trafiła na Windows Phone. Rozbudowana rozgrywka, przyjemna grafika oraz mnóstwo bonusów spowodują, że stracicie mnóstwo czasu grając w tę pozycję.

Cena: bezpłatne

Wydawca: Kiloo

Pobierz Subway Surfers na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Temple Run: Brave

Temple Run w wydaniu od Disneya również staje się ciekawą pozycję dla fanów endless runnerów. Niestety tym razem będziemy musieli zapłacić aż 6,99zł ale dla wielbicieli Temple Run nie powinno to stanowić żadnego problemu. Gra jest wzorowana na animowanym filmie o nazwie Merida Waleczna.

Cena: 6,99zł

Wydawca: Disney

Pobierz Temple Run: Brave na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Temple Run: Oz

Podobnie jak w poprzedniej grze i tym razem Disney postanowił przygotować grę opartą na filmie Oz: Wielki i potężny. W grze wcielamy się w tytułowego bohatera i razem z nim zwiedzamy krainę Oz omijając przy tym rozmaite przeszkody i stwory. Za grę będziemy musieli zapłacić aż 6,99zł.

Cena: 6,99zł

Wydawca: Disney

Pobierz Temple Run: Oz na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Rail Rush

Nie jest to typowy runner ponieważ tym razem jedziemy wagonikiem przeskakując na poboczne tory i omijając przeróżne przeszkody. Zbieramy złote kamienie i diamenty. Gra otrzymała świąteczną wersję i dodatkowe postacie takie jak np. Święty Mikołaj. Grywalność oraz oprawa akustyczno-wizualna stoi na wysokim poziomie co w połączeniu z tym, że grę możemy pobrać bezpłatnie tworzy kolejny tytuł, który musi się znaleźć w Waszych słuchawkach z Windows Phone.

Cena: bezpłatne

Wydawca: Miniclip SA

Pobierz Rail Rush na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Dark Lands

Nieco odmienna od pozostałych ale również godna zainteresowania. Dzisiaj do godziny 24:00 możecie pobrać ten tytuł całkowicie bezpłatnie. Poza promocją gra kosztuje 3,49zł. W przeciwieństwie do pozostałych tytułów Dark Lands nie posiada trójwymiarowej grafiki. Mimo wszystko gra może z łatwością wciągnąć w swój mroczny klimat. Warto dodać, że gra zadziała również na starszych telefonach z systemem Windows Phone 7.x.

Cena: 3,49zł (w promocji bezpłatnie)

Wydawca: Mingle Games s.r.o.

Pobierz Dark Lands na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Retro Runners

To nowość w sklepie Windows Phone. Gra nie zdobyła jeszcze tak dużej popularności jak jej poprzednicy ale w mojej opinii posiada własny klimat. Gra została przygotowana w 8 bitowym stylu co może przyciągnąć uwagę wielu osób. Retro Runners to bieg przez przeszkody, w której musimy przeskakiwać płotki i omijać przeciwników. Warto spróbować bo za grę nie zapłacimy ani złotówki.

Cena: bezpłatne

Wydawca: Countryside Games

Pobierz Retro Runners na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

Angry Gran Run

To ostatnia pozycja na mojej liście, w którą warto zagrać. Posiada miłą, świąteczną oprawę oraz dopracowaną trójwymiarową grafikę. Podobnie jak w poprzednich tytułach musimy omijać szykany i jednocześnie zbierać monety. Tym razem grę również pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Windows Phone.

Cena: bezpłatne

Wydawca: AceViral.com Ltd

Pobierz Angry Gran Run na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

 

AE Kalpana-Incas lost city

Dopisałem do listy ale nie miałem jeszcze okazji zagrać w tą grę. Jeden z czytelników portalu napisał kiedyś komentarz, że gra jest warta uwagi. Nie sprawdziłem ale wierzę mu na słowo. Patrząc na screeny w sklepie Windows Phone gra zapowiada się całkiem ciekawe. Warto również dodać, że jest to druga gra, która zadziała na starszych telefonach z systemem Windows Phone 7.5 i 7.8. Graliście?

Cena: bezpłatne

Wydawca: AE Mobile

Pobierz AE Kalpana-Incas lost city na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR