Zespół od urządzeń Microsoft Surface rozpoczyna prace nad nowym telefonem

Microsoft rozpoczął prace nad nowym telefonem Surface Phone. Panos Panay wraz z zespołem inżynierów, którzy stworzyli takie urządzenia jak Microsoft Surface oraz Surface Book, będą tworzyć nowy flagowiec, który ma mieć swoją premierę w drugiej połowie przyszłego roku.

Co ciekawe w projekcie uczestniczy również firma Intel co oznacza, że nowy Surface Phone nie będzie posiadać procesora Qualcomm a inny układ, który zostanie zaprojektowany właśnie przez firmę Intel. Od razu nasuwa się pytanie czy w związku z nowym procesorem telefon będzie mógł obsługiwać również aplikacje x86 a nie tylko te, które znajdziemy w Sklepie Windows. Niestety na tę chwilę nic więcej nie wiadomo na temat obsługi innych aplikacji.

Według różnych źródeł planowana data premiery nowego telefonu to druga połowa 2016 roku ze wskazaniem na czwarty kwartał 2016. W przyszłym roku ma się pojawić kolejna duża aktualizacja dla systemu Windows 10 o nazwie Redstone i być może Microsoft będzie chciał połączyć premierę nowej aktualizacji systemu Redstone wraz z prezentacją nowego telefonu. W takim wypadku można się spodziewać prezentacji w okolicach września jednak data premiery aktualizacji Redstone w dalszym ciągu owiana jest tajemnicą.

Drugi scenariusz zakłada nieco późniejszy termin – październik lub listopad 2016. Jest on powiązany z terminem odświeżenia sprzętu przez Microsoft czyli nowych urządzeń typu Surface Pro 5, Surface Book 2 czy Microsoft Band 3. Wraz z odświeżonymi wersjami tych urządzeń miałby pojawić się nowy telefon Panos Phone bo tak też jest nazywany w obecnej fazie rozwoju Surface Phone. To by również oznaczało, że obecne telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL pozostaną flagowcami przez około rok czasu co jest standardowym okresem czasu do wypuszczenia nowych modeli w takich firmach jak Apple, HTC i innych.

Podsumowując telefon Panos Phone (Surface Phone) na ten moment powinniśmy wiedzieć, że:

  • Pracuje nad nim zespół Surface
  • Pojawi się w drugiej połowie 2016 roku
  • Intel uczestniczy w tym projekcie
  • Prawdopodobnie będzie mógł uruchamiać aplikacje x86
  • Prawdopodobnie zostanie zaprezentowany wraz z aktualizacją Redstone

Jest jeszcze zbyt wcześnie aby rozmawiać o parametrach technicznych ale jeżeli telefon miałby zostać zaprezentowany w najbliższym czasie to co miałoby się z w nim znaleźć według Was?

Źródło: Windows Central