• Porady
  • Komentarze: 4

Zarządzaj powiadomieniami w telefonach z systemem Windows Phone 8.1

Twój telefon z Windows Phone 8.1 pozwala Ci kontrolować wszystko, co pokazuje się w Centrum akcji. Jest ono dostępne poprzez przeciągnięcie palcem z góry ekranu w dół i wyświetlane są tam powiadomienia, wiadomości i alerty. Zobacz jak w prosty i szybki sposób zarządzać powiadomieniami!

Centrum akcji i powiadomienia Windows Phone 8.1

Niezależnie od tego czy masz nieodebrane połączenie, dodałeś nowego obserwowanego na Twitterze czy też ktoś chce dodać Cię do kontaktów na Skypie, wszystko to zobaczysz łatwo i szybko. Część najpopularniejszych powiadomień  to informacje o połączeniach, wiadomościach, emailach, aktualizacje z Facebooka i innych sieci społecznościowych, newsy, pogoda, Skype i Sklep Windows Phone.

Wszystkie one pozwalają Ci być na bieżąco, ale z drugiej strony mogą też rozpraszać, kiedy jesteś czymś zajęty I musisz się skupić, na przykład kiedy prowadzisz samochód. Średnio wystarczy kilka powiadomień, abyś wiedział o wszystkim, co istotne. Jeśli potrzeba Ci więcej informacji, zawsze możesz sprawdzić poszczególne aplikacje.

Jeśli uważasz, że część informacji i powiadomień nie jest Ci potrzebna, poniżej znajdziesz informacje jak je wyłączyć.

Jeśli chcesz sprawdzić lub zmienić ustawienia powiadomień dla poszczególnych aplikacji wybierz Ustawienia, następnie powiadomienia i akcje. Tam możesz znaleźć informacje o tym, jakie notyfikacje pojawiają się w Centrum akcji i w jakiej formie (pasek z informacją, dźwięk, wibracje bądź zupełnie nic). Przyciskając ikonę jednej z aplikacji, na przykład Telefon, możesz zdecydować czy chcesz otrzymywać alerty dotyczące tej funkcji wybierając „Pokazuj w centrum akcji”.

Wykorzystaj w pełni inne powiadomienia, które możesz ustawić przy pomocy funkcji “Ekran blokady”. Jeśli chcesz by wiadomość o nowych emailach była pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po wzięciu Twojego telefonu do ręki wybierz Ustawienia, następnie ekran blokady i zdecyduj o tym, co pojawia się na ekranie.

Czy są jakieś aplikacje, których powiadomień z pewnością nie wyłączysz?

Źródło: Społeczności Microsoft Mobile