• Porady
  • Komentarze: 0

Zapłać raz, korzystaj na wielu urządzeniach z uniwersalnych aplikacji Windows

Od kwietnia tego roku programiści mogą tworzyć uniwersalne aplikacje dla systemów Windows w komputerach, tabletach oraz telefonach komórkowych. Dzięki temu użytkownicy zapłacą za wybraną aplikację raz a będą mogli z niej korzystać na wszystkich urządzeniach. Zobacz jak rozpoznać taką aplikację w Sklepie Windows Phone.

Uniwersalna aplikacja Windows

Jeśli traficie na taką ikonkę ikona uniwersalnej aplikacji w Sklepie Windows Phone, oznacza to, że za aplikację wystarczy zapłacić raz, a można z niej korzystać na Windows Phone 8.1, Windows 8.1 i na Xbox (jeśli jest dostępna). Jest to wielki ukłon w kierunku użytkowników, którzy teraz mogą skorzystać ze swoich ulubionych aplikacji oraz gier płacąc za nie jedynie raz. To jednak nie jest jedyna zaleta uniwersalnych aplikacji. Kolejną ważną funkcją jest możliwość synchronizacji ustawień aplikacji czy postępu w grach, dzięki czemu użytkownik włączając inne urządzenie będzie w tym samym momencie, w którym skończył wyłączając poprzednie.

W sklepie pojawia się coraz więcej uniwersalnych aplikacji i gier. Czy macie swoją ulubioną multiplatformówkę? Podzielcie się swoimi ulubionymi tytułami w komentarzach poniżej.

Źródło: Facebook Windows Phone Polska