YouTube otrzymuje aktualizację do wersji 3.0.0.2 – wyłącza możliwość pobierania filmów

Od pewnego czasu Google żąda wycofania ze sklepu Windows Phone aplikacji YouTube przygotowanej przez firmę Microsoft. Głównymi powodami takiego żądania jest możliwość pobierania filmów z serwisu YouTube oraz brak wyświetlanych reklam. Microsoft po części spełnił żądania Google i w najnowszej wersji YouTube 3.0.0.2 wyłączył możliwość pobierania filmów.

YouTube dla Windows Phone

Dzięki aplikacji YouTube możemy logować się na nasze konto, przeglądać katalog filmów, przeglądać ulubione kanały oraz subskrybować nowe. Ponadto możemy dzielić się filmami ze znajomymi za pomocą sieci społecznościowych, wiadomości e-mail oraz wiadomości tekstowych.

Aplikacja pozwala również na przypinanie filmów, playlist, kanałów czy nawet wyszukiwanych fraz do ekranu głównego. YouTube dla smartfonów Windows Phone jest również zintegrowany z kącikiem dziecięcym (Kid’s Corner) w telefonach Windows Phone 8.

Aplikacja YouTube w wersji 3.x posiada całkowicie nowy interfejs użytkownika, nowy design playlist, wsparcie dla odtwarzania w tle, żywe kafelki, integracja z sieciami społecznościowymi i wiele więcej.

Pobierz aplikację [label style=”1″]YouTube[/label] ze sklepu Windows Phone

YouTube - sklep Windows PhoneKod QR - YouTube