Xiaomi prezentuje opaskę Mi Band 3

Chińska firma Xiaomi zaprezentowała dzisiaj całą gamę nowych urządzeń, na czele z nową serią smartfonów Mi 8. Najważniejszą nowością dla fanów urządzeń przenośnych jest jednak nowa wersja opaski Mi Band.

Tego, że Mi Band 3 zostanie dzisiaj zaprezentowany mogliśmy się domyślać od kilku tygodni z kolejnych przecieków. W świecie IT niczego jednak nie można być pewnym. Nowa wersja opaski została jednak ogłoszona i trafi do sprzedaży już od 5 czerwca tego roku.

Na pierwszy rzut oka Mi Band 3 wnosi nie wiele i jest dalszą ewolucją serii. Nowy „miband” oferuje przede wszystkim większy i lepszy ekran oled, dzięki któremu komunikaty na opasce będą znacznie czytelniejsze i szersze w treści. MB 2 mimo pozornie dużego ekranu oferował tylko jego maleńki wycinek, reszta była tylko plastikiem udającym ekran. W nowej opasce aktywny ekran jest kilkukrotnie większy, co widać na grafikach promocyjnych. Mimo tej zmiany opaska nadal będzie się cechować wybitnym czasem pracy na baterii w okolicach 20 dni, czyli tyle samo co w poprzedniej wersji.

Dane techniczne:

  • wyświetlacz OLED 0,78 cala o rozdzielczości 128 x 80 px
  • bluetooth BLE 4.2
  • wodoszczelność do 50 m wg normy IP68
  • dostępne trzy kolory paska: czarny, ciemnoniebieski, czerwony
  • akumulator 110 mAh zapewniający do 20 dni pracy na jednym ładowaniu
  • dostępna droższa wersja z modułem NFC do płatności Mi Pay.

Zabrakło niestety modułu GPS, ale dzięki temu cena utrzymana zostanie na poziomie 169 yuanów czyli zapewne 149 zł w naszych sklepach. Jesteście zainteresowani nową wersją opaski?