Xbox w wersji beta otrzymuje kilka nowości oraz elementy Fluent Design

Xbox to kolejna aplikacja w systemie Windows 10 Mobile, która została wyposażona w elementy nowego projektu graficznego o nazwie Fluent Design. Posiadacze telefonów mogą obejrzeć materiał akrylowy, paralaksę oraz odsłanianie w wybranych aplikacjach Microsoft. W niedługim czasie do grupy aplikacji z odświeżonym interfejsem dołączy Xbox, który na tę chwilę posiada nowe efekty wyłącznie w wersji Beta.

Do tej pory zaledwie cztery aplikacje otrzymały nowe efekty i są to Filmy i TV, Mapy Windows, Muzyka Groove oraz Sklep. Najnowsza wersja Xbox w wersji Beta, która wprowadza Fluent Design otrzymała numer 30.30.30001.0. Aplikacja posiada teraz materiał akrylowy, który jest widoczny w bocznym pasku menu. Więcej informacji o nowym systemie graficznym Fluent Design znajdziecie w tym artykule. Oprócz drobnej zmiany wizualnej w aplikacji pojawiły się również inne nowości:

  • Nowość dla czatu w grupie. Możesz regulować głośność czatu w grupie i wybierać określone urządzenie audio.
  • Zobacz widok z lotu ptaka. W turniejach Killer Instinct dodano nawiasy.
  • Transmisje na żywo. Oglądaj transmisje gier w klubach.
  • Wspólne streamowanie ze znajomymi. Po otrzymaniu zaproszenia zaakceptuj je, aby przejść do strony Mixer.com i rozpocznij wspólny stream.

Zauważyłem również, że aplikacja uruchamia się teraz nieco szybciej niż w ostatniej oficjalnej wersji. Jeżeli nie chcecie czekać na oficjalną aktualizację to już teraz możecie pobrać najnowszą wersję aplikacji w wersji Beta za pomocą poniższego odnośnika. Jeżeli zauważyliście inne nowości lub zmiany to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pobierz Xbox (wersja Beta)