photo: Olek Pobikrowski | http://instagram.com/fotolek

Wywiad z Jakubem Rżanym, menadżerem programu Microsoft First League

Program Microsoft First League wystartował pod koniec ubiegłego roku. Na jakie atrakcje i niespodzianki możemy liczyć w roku bieżącym? Zapraszamy do rozmowy z osobą, która wie najwięcej na ten temat.

Cześć, dziękujemy, że zgodziłeś się poświęcić dla nas chwilę czasu :). W firmie Microsoft pełnisz m.in. funkcję Microsoft First League Community Manager. Jaki jest cel programu MS First League, do kogo przede wszystkim jest on kierowany?

Technologia ma pomagać w życiu i sprawiać, że spełnianie marzeń, wyrażanie siebie oraz osiąganie celów prywatnych jak i zawodowych staje się po prostu łatwiejsze. Do naszego programu zapraszamy dlatego osoby, które żyją z pasją a dzięki technologiom opartym na Windows 10 mogą się jej poświecić w jeszcze pełniejszy sposób.

 

Jaki rodzaj sprzętu otrzymali uczestnicy do testowania? Czy w programie są lub pojawią się telefony (np. HP Elite x3, Idol 4s lub nowsze, o ile będą wydane)?

Członkowie naszego programu mają możliwość testowania najnowszych technologii w najwyższych specyfikacjach dostępnych na rynku od naszych partnerów. Większość sprzętów udostępnianych w ramach Microsoft First League to urządzenia z dynamicznie rozwijającego się obecnie segmentu komputerów 2w1. W tym momencie w programie nie korzystamy z telefonów komórkowych, ale w specjalnych przypadkach na prośbę influencera, który chce poznać również inne rozwiązania oparte na technologiach Microsoft, umożliwiamy sprawdzenie każdego sprzętu, w tym smartfonów. Żeby nie być gołosłownym przytoczę tu przykład fotografa Jarka Bala, który jako uczestnik naszego programu na co dzień posługuje się telefonem Microsoft Lumia 950 XL i tworzy dzięki niemu piękne minimalistyczne zdjęcia.

 

Jakie są Twoje wrażenia z pierwszego spotkania w Warszawie?

Jestem bardzo zadowolony z pierwszego spotkania i nie mogę doczekać się następnego. Program tworzą ludzie, a muszę przyznać, że udało nam się zebrać grupę naprawdę wspaniałych ludzi o ciekawych zainteresowaniach. W tym momencie mamy 19 członków programu, ale jesteśmy w trakcie organizacji otwartego konkursu, którego zwycięzca dołączy do programu Microsoft First League.

 

Na czym polega „Loan Program” dla uczestników programu?

W ekipie uczestników programu Microsoft First League są ludzie o bardzo różnych pasjach – od fotografów, przez muzyków aż po sportowców. Każdy z nich ma inne oczekiwania i potrzeby w codziennym życiu i tak samo każdy z nich oczekuje czegoś innego od urządzenia, z którego korzysta. Właśnie dlatego naszym nie narzucamy naszym influencerom konkretnych modeli, ale w ramach Loan Program dajemy im możliwość sprawdzenia różnych sprzętów, tak aby znaleźli ten najbardziej odpowiedni dla ich stylu życia.

 

Czy możemy się spodziewać kolejnych edycji First League? (Jeśli tak to kiedy?)

Mimo tego, że program działa od niedawna, okazał się już sporym sukcesem. Cały czas staramy się wspierać obecne inicjatywy i prośby naszych influencerów, dlatego na ten moment najważniejsza jest obecna edycja i jest wciąż nieco za wcześnie aby mówić o kolejnej.

 

Czy MS Polska planuje więcej takich spotkań lub innych niespodzianek dla uczestników? A może w tym roku odbędą się jakieś spotkania dla uczestników programu Windows Insider?

Nasze kolejne spotkanie odbędzie się już 8 kwietnia. To drugie i na pewno nie ostatnie takie wydarzenie w najbliższej przyszłości. Staramy się aby nasi influencerzy dostawali informacje zawsze z pierwszej ręki, co dotyczy również nowinek dotyczących naszych technologii. To co pokażemy tym razem jest jeszcze tajemnicą, ale mogę zdradzić, że na pewno będzie to związane z najnowszymi rozwiązaniami firmy Microsoft.

Dziękujemy za odpowiedzi!