Wystartowała strona wsparcia dla osobistego asystenta Cortana

Microsoft uruchomił stronę wsparcia dla osobistego asystenta Cortana w telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Całość została opisana w języku polskim więc już teraz możemy zapoznać się ze wszystkimi funkcjami oraz możliwościami jakie oferuje Cortana.

Osobisty asystent Cortana w Windows Phone 8.1

Odwiedzając stronę wsparcia, którą przygotował Microsoft dowiemy się wszystkiego co niezbędne o osobistym asystencie Cortana. Dowiemy się jak włączyć, skonfigurować oraz w jaki sposób efektywnie korzystać z asystenta.

W czym może Ci pomóc Cortana?

  • Bądź w kontakcie i kontroluj terminy — Cortana może pomóc Ci w nawiązywaniu połączeń, wysyłaniu SMS-ów, dodawaniu terminów w kalendarzu, a także poinformuje Cię o weekendowych wydarzeniach, pomoże ustawiać alarmy i sporządzać notatki.
  • Zainteresowania — Im więcej informacji przekażesz Cortanie, tym skuteczniej będzie mogła Ci pomóc. Wskaż swoje zainteresowania, a Cortana wyszuka w Internecie artykuły i wpisy ich dotyczące, a następnie przygotuje je do przejrzenia przy następnym wyświetleniu ekranu Cortany lub sprawdzeniu jej kafelka. Czy Twoja ulubiona drużyna wygra, czy poniesie miażdżącą porażkę? Czy Twój lot jest opóźniony? Masz na bieżąco dostęp do wiadomości sportowych, prognozy pogody, a także aktualności ze świata rozrywki, zdrowia i innych dziedzin. Cortana obsługuje nawet zainteresowania, dzięki którym może przygotować dla Ciebie rozkład dnia lub plan wycieczki.
  • Przypomnij — Potrzebujesz brzęczyka? Cortana może przypomnieć Ci o sprawach do załatwienia o wybranej godzinie, w wybranym miejscu lub kiedy rozmawiasz z określoną osobą.
  • Zawsze do celu — Zawsze otrzymasz wskazówki dojazdu, a nawet informację o korkach i konieczności wcześniejszego wyjścia, aby zdążyć na kolejne spotkanie.
  • Spokojne godziny i najważniejsze osoby — Cortana włączy tryb, w którym nie będziesz otrzymywać połączeń ani SMS-ów (z wyjątkiem połączeń i wiadomości od osób, od których chcesz je otrzymywać).
  • Notes Cortany — Twoje zainteresowania, przypomnienia, ulubione miejsca, wyszukiwana muzyka, spokojne godziny i najważniejsze osoby — Notes Cortany jest miejscem, w którym funkcja monitoruje wszystkie podawane przez Ciebie informacje. W tym miejscu znajdziesz także ustawienia i wyłączysz Cortanę.
  • Imprezy w okolicy — Cortana może Cię poinformować o imprezach w okolicy, pomóc w wyborze restauracji lub zaprezentować wydarzenia, które odbędą się w najbliższym miesiącu np. w Sao Paulo.
  • Sprawdzanie prognozy pogody — Możesz sprawdzić pogodę na dziś, na jutro albo na cały tydzień, na przykład w Dubaju.
  • Rozmowa z asystentem — Z Cortaną możesz porozmawiać na dowolny temat. Możesz jej zadawać pytania jak nowo poznanej osobie, albo powiedzieć, jak się czujesz — Cortana podzieli się z Tobą swoimi opiniami i historiami, a nawet opowie dowcip.

Więcej informacji o poszczególnych opcjach i funkcjach znajdziecie na kolejnych stronach wsparcia związanych z Cortaną:

Prawdopodobna data udostępnienia osobistego asystenta Cortana w polskich telefonach Nokia Lumia to dopiero przyszły rok. Czy Wy również nie możecie doczekać się Cortany w języku polskim?