Wyniki ankiety: Zostajesz z Windows 10 Mobile czy przechodzisz do konkurencji?

Kilka dni temu przygotowaliśmy ankietę, w której zapytaliśmy naszych czytelników czy zostają z Windows 10 Mobile czy planują przesiadkę na telefon z innym systemem operacyjnym. Jestem zaskoczony tak ogromną popularnością artykułu, który zgromadził kilkaset komentarzy jak również ilością oddanych głosów w ankiecie, których pojawiło się ponad 2300. Zapraszam do obejrzenia wyników.

Wyniki ankiety: Zostajesz z Windows 10 Mobile czy przechodzisz do konkurencji?

Powyższy wykres doskonale obrazuje obecne nastroje panujące wśród posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Z jednej strony Microsoft w dalszym ciągu rozwija mobilną dziesiątkę, zapowiada nowe urządzenia a partnerzy OEM prezentują nowe telefony. Z drugiej strony stale obniżają się statystyki sprzedażowe, wygaszana jest marka Lumia oraz użytkownicy zgłaszają błędy w oficjalnych wersjach systemu.

Pomimo tak wielu negatywnych opinii o systemie blisko 54% ankietowanych wyraziło swoją lojalność wobec systemu i zamierza w dalszym ciągu korzystać z Windows 10 Mobile. Tym samym 46% zdecydowało się na zmianę systemu co oznacza, że prawie co drugi posiadacz telefonu z systemem Windows postanowił rozstać się z okienkami.

Czy powyższe wyniki są dla Was zaskoczeniem?