Wygaszony ekran z godziną i poziomem baterii dzięki Nokia Glance Screen Beta dla Lumia WP8

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży najnowszego telefonu Nokia Lumia 925, Nokia zaprezentowała testową aplikację Nokia Glance Screen, dzięki której już w niedługim czasie użytkownicy telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 zobaczą na wygaszonym ekranie godzinę wraz z poziomem naładowania baterii.

Nokia Lumia 925 - Nokia Glance Screen Beta

Aplikacja Nokia Glance Screen oprócz wyświetlania godziny powiadomi nas również o niskim poziomie baterii. Ponadto będziemy mogli ustawić tryb nocny, który zmniejszy intensywność wyświetlanych informacji co pozwoli zaoszczędzić baterię. Podwójne kliknięcie w ekran znacząco ułatwi odblokowanie telefonu nawet wtedy kiedy nasz smartfon będzie się znajdował na bezprzewodowej ładowarce, uchwycie samochodowym czy po prostu jak będzie leżał na biurku. W związku z tym, że aplikacja jest w fazie beta istnieje możliwość całkowitego jej wyłączenia po przejściu do ustawień, wybraniu opcji wyświetl+dotknij a następnie glance screen.

Jak tylko pojawi się finalna wersja aplkacji Nokia Glance Screen będzie ona dostępna dla większości telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 wraz z nadchodzącą aktualizacją Amber.