Wybudzanie ekranu po dwukrotnym dotknięciu niebawem w telefonach Windows 10 Mobile

Wybudzanie ekranu po dwukrotnym dotknięciu to bardzo przydatna funkcja, z której możemy korzystać w niemalże wszystkich telefonach Lumia. Niestety Microsoft zrezygnował z tej funkcji w najnowszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile. To oznacza, że posiadacze smartfonów Lumia 550, 650, 950 oraz 950 XL nie mogą wybudzać ekranu za pomocą dwóch stuknięć w wyświetlacz. Niebawem ma się to jednak zmienić.

Użytkownicy telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL od dawna zgłaszają aby opisywana funkcja pojawiła się w ich telefonach. Kilka dni temu Gabe Aul potwierdził, że jest to jedna z najczęściej zgłaszanych propozycji i jeżeli otrzyma ona dostatecznie sporo głosów to zostanie wprowadzona. Wygląda na to, że nie musimy już oddawać naszych głosów bowiem w wewnętrznych testach Microsoft funkcja dwukrotnego dotknięcia pojawiła się już w ustawieniach.

Double-tap to wake up phone

Powyższy zrzut pochodzi z telefonu Lumia 950 XL z najnowszą wersją systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 oraz z najnowszym oprogramowaniem układowym. Widać na niej funkcję Double-tap to wake up phone czyli funkcję dwukrotnego dotknięcia aby obudzić telefon. Będzie ona dostępna w: Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady.

Moim zdaniem teraz to już jedynie kwestia czasu kiedy funkcja pojawi się na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Być może przy okazji Microsoft wprowadzi funkcję na smartfonach Lumia 550 oraz Lumia 650.

Warto również dodać, że funkcja ta była dostępna na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL w początkowych wersjach systemu operacyjnego Windows 10 Mobile ale została usunięta wraz z jedną z kolejnych aktualizacji aplikacji Dotyk (dotknij).

Źródło: Twitter oraz Dr. Windows