Wszystkie błędy Windows 10 Mobile Build 10586.494

Czerwcowy Patch Tuesday kończy pewien okres w życiu systemu Windows 10 Mobile. W ramach comiesięcznych aktualizacji otrzymaliśmy finalną iterację buildu 10586 w gałęzi Treshold 2. Microsoft kończy już prace nad nową wersją systemu Windows 10 – Redstone 1, oferującą wspólne jądro systemowe OneCore oraz szereg mniejszych usprawnień. Jak z tej perspektywy wygląda stan mobilnej wersji systemu Windows?

Ostatnie miesiące przyniosły szereg usprawnień w pracy systemu. Wydano długo wyczekiwane nowe oprogramowanie układowe dla Lumii 950 i 950 XL. Trwają zaawansowane prace nad nowymi aplikacjami i funkcjami systemu. Praktycznie co kilka dni wydawane są też nowe wersje aplikacji systemowych. Po ponad trzech miesiącach wznowiono wstrzymaną z nieznanych przyczyn aktualizację dla starszych urządzeń z serii Lumia. Nowa szefowa programu Insider dwoi się i troi, wrzucając na serwery coraz to nowe buildy a nie tylko tweety.

Poza dobrymi trendami są również i złe, związane ze wstrzymywaniem nowych funkcji, zmianą określonych funkcjonalności czy całkowitym odpuszczeniem sobie rynku sprzedaży w roku bieżącym, czego efekty widzimy w spadających słupkach market share. Aktualny udział w rynku to nie wszystko. Wystarczy jeden dobry telefon, jedna dobra decyzja by odwrócić trendy i odzyskać mocno nadszarpnięte zaufanie, nie tyle klientów co aktualnych fanów systemu. Bo zapewne wiele osób wstrzymuje się z zakupem nowego telefonu albo myśli o zmianie platformy.

Windows 10 Mobile kończy więc pewien etap swojego życia. Od niefortunnej premiery w wersji beta w listopadzie, poprzez równie niefortunną i przemilczaną, a następnie wstrzymaną, oficjalną aktualizację, aż po ponowne uruchomienie systemu i odliczanie w zasadzie dni do premiery Anniversary Update – Rocznicowej Aktualizacji, która odbędzie się 2 sierpnia tego roku.

Jak system działa na chwilę obecną? Co udało się zrobić w ostatnich miesiącach, a co nie jeśli chodzi o wersję Treshold?

Przede wszystkim Windows Mobile, przynajmniej na flagowych modelach 930 i 950, chodzi wyjątkowo stabilnie i płynnie. Z tego co piszecie, system dobrze sobie radzi również na słabszych modelach 550 i 650. Problemy występują nadal na słabszym sprzęcie poprzednich generacji, chociaż i tu mają charakter losowy. Na mojej Lumii 950 XL zdarzają się czasem jakieś drobne wypadki przy pracy, typu jedno zrestartowanie telefonu na 1,5 miesiąca, czy problemy z responsywnością paska nawigacyjnego, ale mają wymiar bardziej marginalny i przypadkowy, niż stale występujący. Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z pracy, szybkości a nawet wyglądu systemu. I telefonu. Bo ten też zdążył zebrać tony krytyki, głównie od osób, które nie używają go na co dzień i nigdy nie trzymały go w dłoni.

Widać więc, że Microsoft najwięcej uwagi poświęcił poprawie szybkości i stabilności systemu, eliminowaniu kolejnych zgłaszanych błędów krytycznych. Z jednej strony to dobrze, z drugiej można odnieść wrażenie, że nieco zmarginalizowano kwestię pomniejszych usterek, szczególnie tych, dotyczących innych regionów niż anglojęzyczny. Nie jest to tak do końca prawdą, bo, mimo że faktycznie część błędów, a raczej niedoróbek, nadal została pozostawiona, i co gorsza, występuje w wersji RS1, to sporo błędów jednak usunięto, na czele ze słynnym nieściemniającym się tłem ekranu  Wszystkich aplikacji.

W przeglądarce Edge naprawiono w końcu kuriozalny błąd polegający na braku możliwości ciągłego, tj. nieprzerwanego pisania word flowem w aktywnych polach tekstowych. System przez długi okres czasu rozpoznawał tylko co drugie słowo… Było to doprawdy kuriozalne. Działa też w końcu wpisywanie swype’em adresu strony na pasku przeglądarki. Nawet nie wiem, kiedy ta usterka została naprawiona, bo praktycznie i tak zawsze dany adres wstukiwałem albo wybierałem z listy ulubionych.

Przejdźmy do nadal występujących błędów, niedoróbek i braków funkcjonalności.

 • Niepoprawny, słaby słownik T9. Ta usterka ciągnie się za systemem praktycznie od jego początków. Słownik języka polskiego naprawiono jedynie dla sekwencji pisanych word flowem, zwykłe wstukiwanie pojedynczych liter prowadzi czasami do wzrostu ciśnienia. Błąd już dawno naprawiony w wersji Redstone, pytanie więc co wstrzymuje MS od wprowadzenia tak drobnej poprawki do stabilnej wersji systemu? Podobna sytuacja ma miejsce z brakującą ikonką „Start” na liście otwartych aplikacji – w Redstone wstawiona szereg miesięcy temu, do TH2 nie zawitała. Złośliwi pewnie powiedzą, że ma to być killer feature nowego systemu…
 • Dialer telefonu nie rozpoznaje polskich liter. Drugi po słowniku z najbardziej irytujących błędów czy też niedoróbek aplikacji. Na domiar złego w wersji RS dialer dalej nie działa tak jak powinien. Czekam na RapDialera w wersji dla systemu W10, bo tylko ta aplikacja jest ratunkiem dla naszych nerwów, gdy na liście kontaktów mamy pełno nazwisk typu Gwóźdź czy Mrówka (przykładowo). Być może zostanie to naprawione w RS2 lub w kolejnych buildach RS1.
 • Z dialerem jest też inny problem. Nagminnie chowa się w trakcie wybierania numeru. I to po raz kolejny mimo zresetowania ustawień.
 • Będąc jeszcze przy telefonie – nadal nie naprawiono dziwnego błędu, przez który niektóre kontakty wyświetlają mi się jako same numery, bez danych osobowych rozmówcy, przez co muszę zgadywać kto dzwoni. W moim przypadku dotyczy to w zasadzie jednego, dwóch numerów. Próbowałem zmieniać numery kierunkowe +48, nie pomogło. System się uparł, że osoby X nie będzie mi wskazywał z imienia. I to na kilku telefonach.
 • Byłbym zapomniał, w Lumiach 950 XL usunięto z ustawień jakże użyteczną opcję „Wibracje po odebraniu mojego połączenia”. Dlaczego? Na Lumii 930 jest ona dostępna cały czas, podobnie jak dodany niedawno gest odłożenia telefonu. Czemu nie ma tego w 950/XL?
 • MS Edge nadal potrafi lekko drenować baterię. O ile sam system pod kątem zarządzania energią działa świetnie, identycznie jak przy W8.1, to najwięcej problemów wciąż sprawia Edge. Przeglądarka pozostawiona w tle potrafi ukraść sporo % z baterii, a analiza opcji Użycie energii wskazuje właśnie na pobór w tle przez tę aplikację jako głównego winowajcę drenażu. Żeby było zabawniej, Edge jest chyba jedyną aplikacją, której nie da się zabronić działania w tle. Zresztą, zwykłe działanie też potrafi nieźle obciążyć baterię, tak więc sama aplikacja wymaga dalszych poprawek. Być może wydanie wtyczki adblock nieco by pomogło, ale wtyczek nie zobaczymy.
 • Z powyższą niedoróbką związany jest też fakt, że menedżer zadań nadal nie wyświetla wszystkich uruchomionych aplikacji, przez co, mimo pozornego wyłączenia wszystkich programów, kilkanaście kolejnych nadal siedzi w pamięci, a system nie potrafi ich automatycznie wprowadzić do podglądu. Tak więc sądzimy, że Edge jest wyłączone, a ono wcale nie jest. Dopiero mozolne klikanie w przycisk „wstecz” ujawnia kolejne programy… Problem rozwiązany w Redstone. Miejmy nadzieję, że skutecznie.
 • Pojawiły się też problemy z funkcją ograniczenia zużycia danych. Zmiana daty nie resetuje wartości, dalej mamy wskazanie tego samego zużycia. Dopiero po czwartej próbie system zresetował mi wskazania. Poza tym wpisanie np. 14 dnia kończy się tym, że system pokazuje nam 13, czyli jeden dzień wstecz…
 • Zarządzanie dźwiękami aplikacji kieruje do… ustawień Szybkich akcji. Coś tu chyba jest nie tak. Podobnie na Redstone.
 • Ustawienia głośności na belkach prowadzi czasami do nieoczekiwanych rezultatów. Zwiększamy głośność, a wcale tak nie jest. Poza tym, kiedy doczekamy się możliwości ustawienia poziomu głośności dla poszczególnych programów? Wyciszenie powiadomień systemowych prowadzi do wyciszenia smsów i telefonu… Czemu nie da się wyciszyć osobno powiadomień z facebooka czy innych aplikacji? Opcja jak widać jest, ale nie działa…
 • Pojawiają się też problemy z responsywnością paska nawigacyjnego. Czasami dopiero za czwartym kliknięciem w przycisk wstecz udaje mi się wyjść z ustawień. To wg mnie jeden z poważniejszych błędów w oprogramowaniu. Błąd ustąpił po zresetowaniu ustawień.
 • Comiesięczne aktualizacje telefonu mogą powodować błędy. O ile zaktualizowanie Lumii 950 XL z wersji 10586.0 do 10586.338 było szybkie i bezbolesne, tak już czerwcowa aktualizacja .420 zakończyła się poważnym błędem – system przestał rozpoznawać port usb-c. Na szczęście telefon był na tyle naładowany (pomogła też poduszka indukcyjna), że udało się bez problemu zresetować system. Takie zdarzenia miejsca mieć nie powinny.
 • Błędy aktualizacji występowały i występują nagminnie przy starszych modelach Lumia: nadal brak aktualizacji części ustawień: „aktywacja głosowa”, „wyświetl” w Dodatkach; pozostawiona opcja „Konto Nokia”. MS najwyraźniej przeoczył fakt, że opcja „wyświetl” powinna być zastąpiona Profilem kolorów. Redstone nic tu nie poprawia. Do tego po aktualizacji z 8.1 mamy całą stertę wygaszonych aplikacji na czele z HERE i Mixradio. W przypadku Lumii 930 aktualizacja do W10 wyłącza opcję HDR w aparacie (jest widoczna, ale dane zdjęcia nie podlegają już dalszej obróbce), przez co czeka nas przymusowe przechodzenie przez przywracanie (resetowanie) systemu.
 • Niedopracowany jest nadal sam proces przywracania systemu (reset lub WDRT), który wymusza za każdym razem aktualizację blisko 50 aplikacji systemowych. Jakiż to problem zaktualizować bazę aplikacji na serwerze? Jak długo mamy się męczyć ze starą wersją sklepu? Mam nadzieję, że tylko do 2 sierpnia… Taka sama sytuacja jest również w wersji stacjonarnej i ciągnie się za Windowsem od czasów „Ósemki”, kiedy to wprowadzono sklep z aplikacjami. Od ponad trzech lat nikt nie wpadł na to by na bieżąco aktualizować nie tylko buildy, ale i aplikacje!
 • Pogoda – nadal brak możliwości pełnoekranowego podpięcia aplikacji pod Ekran blokady. W zasadzie można się już do tego przyzwyczaić.
 • Brak wsparcia dla plików .txt i .zip to kuriozum. Konieczne są dodatkowe aplikacji. Dobrze, że chociaż są. Polecam tu np. świetne NotepadX (bezpłatna) i 8-Zip (4,50 zł da się przeżyć).
 • Opcja „Pamięć” występuje zarówno w Aplikacjach, jak i Ustawieniach.
 • Wiele osób pisze o problemach z Aparatem. Zdjęcia na Lumiach 930 a szczególnie 950/XL są mimo wszystko świetne. W przypadku L950XL zauważyłem ostatnio jedną rzecz: zdjęcia wykonane bez lampy błyskowej mają nieco zbyt ciepłe barwy. Biel w pełnym słońcu jest lekko kremowa, ciepła. Biała tablica informacyjna nie do końca biała. Dopiero ręczna zmiana balansu bieli prowadzi do prawidłowych wyników. Podobnie jest z odrobinę zbyt podbijanym ISO. Mimo wszystko Aparat powinien oferować kilka trybów zdjęć, czy filtrów, a nie na siłę lekko ocieplać zdjęcia. W przypadku Lumii 950 XL szereg poprawek przyniosło nowe firmware, a kilka dni temu doczekaliśmy się też kolejnego buildu aplikacji Aparat. Nowych zdjęć tych samych ujęć niestety nie wykonałem z uwagi na załamanie pogody, natomiast zdjęcia wykonane w domu wskazują, że problem został naprawiony. Biały pled znów jest biały. Zdjęcia są też wyraźnie jaśniejsze. Pozostaje tylko weryfikacja scen w pełnym słońcu.
 • O takich brakach funkcjonalności jak usunięcie wsparcia dla mowy w języku polskim, brak natywnego czytnika rss, Cortany czy spójności w wyglądzie aplikacji (różne formy ui) nawet nie warto wspominać. Nic się tutaj nie zmieniło.

Jak widać lista usterek jest długa, ale w zasadzie obejmuje jedynie drobne niedoskonałości, niedoróbki i niewielkie braki systemowe. Da się z tym żyć, ale lepiej gdyby ich nie było. System działa na tyle szybko i stabilnie, że na część problemów można przymknąć oko. Najwięcej problemów występuje na starszych Lumiach świeżo po aktualizacji, a nie każda osoba zna na tyle system, by znać wszystkie możliwości resetowania ustawień. Problematyczny jest niestety nadal sam proces aktualizacji, destabilizujący pracę urządzenia i wielokrotnie kończący się na przywracaniu ustawień.

Większość ze wskazanych błędów, na czele ze źle działającym dialerem, nadal widoczna jest w Redstone; część już została naprawiona w nowej odsłonie systemu. Pozostaje liczyć na to, że z pozostałymi Microsoft upora się szybciej niż później.

A jak działa najnowsza wersja systemu na Waszych Lumiach? Jakie dostrzegacie błędy?

 • Tomek Wolniewicz

  Jak już pisałem zdjęcia HDR i ich obróbka… przecież to są jakieś jaja… telefon zawiesza się, nie idzie wejść, nieraz w ogóle występują błędy i wykonane zdjęcia nie pojawiają się w aplikacji zdjęcia. Ech, szkoda gadać…

  • dziwne, u mnie ten błąd ustępuje po resecie, jaki masz wariant, CV PL?

   • Tomek Wolniewicz

    CV IS NO SE DK. Ale nie w tym rzecz. To są jaja żebym musiał po każdej aktualizacji resetować telefon !

    • w TH2 czy RS1?

     • Tomek Wolniewicz

      TH2

     • wgraj RS1 albo poczekaj do 2 sierpnia, u mnie Redstone działa lepiej niż TH2, jeśli błąd będzie dalej występował to ja bym wysyłał do serwisu, bo to nie jest funkcja, która nie powinna działać

     • Tomek Wolniewicz

      No ja mam nadzieję, że zacznie działać po aktualizacji. Czekam do 2 sierpnia. Ruszam tylko oficjalne wersje, bo skoro z nimi jest tyle kłopotu to co dopiero z testowymi… Co do zdjęć HDR lepiej działały na .420 teraz coś pogrzebali w .494

     • czyli wcześniej działały?

     • Tomek Wolniewicz

      Tak, wcześniej znacznie lepiej przetwarzał wykonane zdjęcia. Szybciej i nie powodowało to błedów np niewyświetlania obrazu.

  • NadirridaN

   Hardresetuj, softresetuj i módl się, może będziesz wybrańcem. U mnie ta funkcjonalność działa bardzo źle od grudnia i do dziś nic się nie zmieniło, L550.

 • Terki

  Do listy dodanym niedziałającą personalizacje dźwięków SMS dla poszczególnych kontaktów przy zmienionym dźwięku głównym

 • lukebe

  Brak obsługi funkcji mowa. To jest masakryczna porażka. Gdyby tylko Lumia930 miała slot SD to bym nigdy nie zmienił ani jej ani WP8.1.
  Teraz mam super hiper wypaśną 950XL bez najważniejszej dla mnie funkcji…

  • Bartłomiej Broda

   Też używałem tę funkcję, np. jak jeździłem na nartach to kiedy przyszedł SMS odpowiedziałem czytaj i wszystko ładnie pięknie mi wyrecytowało, nie musiałem ściągać rękawiczek i sięgać do kieszeni po telefon jeśli nie było to nic ważnego.

 • Krzysztof Łoziński

  W rs1 menager zadań nadal nie pokazuje wszystkich uruchomionych aplikacji

 • NadirridaN

  Bardzo odważny tytuł, nie sądzę, by dało się zebrać wszystkie błędy i niedoróbki W10M. Po 8 miesiącach użytkowania systemu mogę stwierdzić, że najgorszy jest w moim odczuciu Edge, wolny, ociężały, cofanie do poprzedniej strony trwa czasem 30 sekund, krew człowieka zalewa, jak chce poczytać sobie jakieś artykuły, poruszanie się po sklepie eurortv jest wręcz niewykonalne bez rwania włosów, Disqus na stronie pod artykułami potrafi ładować się dwie, trzy minuty. Nad jakością aplikacji firm trzecich nie będę się pastwił, są nieakceptowalne, wybrakowane i ostatnio również niespójne z systemem i wszystkim, co znam z Windowsa (Facebook, Messenger, Instagram). Nie jestem zadowolony w pełni z ŻADNEJ dostępnej funkcjonalności systemu. Przestałem się również łudzić, że RS1 cokolwiek zmieni, z zapowiadanych fajerwerków rozświetlających nieboskłon widzę jedynie jeden zimny ogień migoczący w oddali.

  • „Edge, wolny, ociężały, cofanie do poprzedniej strony trwa czasem 30 sekund”

   jaki posiadacz telefon? 435?

   tytuł obejmuje wszystkie błędy zidentyfikowane na moim telefonie a nie wszystkie możliwe błędy na wszystkich konfiguracjach

   • NadirridaN

    L550, choć zdaję sobie sprawę, że to tanizna, to moja poprzednia tanizna – HTC 8S i HTC 8X pod tym względem mnie rozpieściły, porównywałem działanie odwiedzając te same strony i wykonując te same akcje: przeglądarka na HTC 8X była ok. 2,5 raza szybsza – gdy na Lumii wychodziłem z pierwszego artykułu na tym blogu, na HTC w pełni załadowany z Disqusem miałem drugi i zdążyłem wrócić do listy artykułów, co na WP8.1 działa wręcz natychmiastowo.

  • Ryszard Dawid Felicjański

   Bardzo jestem ciekaw reakcji na Elite X3 pracowników korpo, które to kupiły.

   Lotnisko/karta pokładowa – nie ma apki,
   Kawa – nie ma apki,
   Hotel – nie ma apki,
   praca na outlook – nie ma synchronizacji draft
   itd. itd.

   zdziwienie będzie co 10 minut. ;))

 • Bartłomiej Broda

  Lumia 950XL mam wył. Edge w tle i przez ostatnie 24h nie mam go w ogóle w statystykach użycia baterii, oczywiście nie jest to błąd gdyż nie używałem przeglądarki, więc jest możliwość jej wył. w tle. Co do innych błędów to ja na moim telefonie ich nie zauważyłem, mogła by się oczywiście poprawić szybkość wł. poszczególnych aplikacji i jeszcze od początku roku nie rejestruje obrazów na żywo, Lumia Camera rejestruje.

  • powiedz mi jak wyłączyć Edge w tle, u mnie nie pokazuje się na liście aplikacji do wyboru…

   • Bartłomiej Broda

    Wchodzisz w: ustawienia – system – oszczędzanie baterii – użycie baterii – zmień ustawienia aplikacji w tle, tam szukasz na liście Microsoft Edge i ustawiasz na wyłączone.

    • tak, wiem gdzie tego szukać

     w TH2 EDGE NIE MA NA LIŚCIE a w RS1 jest na liście, ale jako jedyny nie ma opcji blokującej pracę w tle!

     • Bartłomiej Broda

      Ja jadę cały czas na oficjalnej wersji TH2 na L950XL i mam Edga na liście, na L830 jadę na fast ring RS1 i nie mam tam Edga, teraz aktualizuje do najnowszej wersji i może później będzie, więc widać iż nie na każdym telefonie jest wszystko tak samo.

 • Karol

  HTC One M8: Podpisuje się pod większością uwag, choć jeśli miałbym ocenić stabilność w przypadku M8 jest na wysokim poziomie, poza tym, że od czasu do czasu lubi się zrestartować, ot w zasadzie tyle. Oczywiście nie da się pozostawić bez słowa komentarza faktu, że Microsoon wspólnie z HTC zdecydowali o rezygnacji ze wsparcia dla WP10 przez co większość z funkcji dualnego aparatu lub dotview nie działa, do przeżycia. Dramat jeśli chodzi o samo HTC bo telefon jest świetny i do całkiem niedawna najlepsza słuchawka z Windą, no ale skoro system nie nadawał się do użytku jak należy, w zasadzie nadal to też nie dziwię się, że decyzja jest taka a nie inna, a szkoda bo to moja 4 słuchawka od HTC, ostatnia…

 • Piotr Jaworski

  Od razu widać, że nikt nie używa Edge na komputerze 🙂 Pewni w Microsoft też mało kto. Synchronizacja zakładek z buildu na build raz działa raz nie. W tej chwili nie. Czy w RS1 MS przypomina sobie, że ma jedno jądro? 🙂

 • Błędy, poprawki, błędy, poprawki, błędy – jakże często to słychać w odniesieniu do mobilnego Windowsa. Mam L640 i telefon jak dla mnie w porządku, jakieś tam błędy są, ale moje użytkowanie telefonu jest tak niezaawansowane, że nie jest to mocno zauważalne, da się żyć, jak za tę cenę (tak, kupiłem Lumię tylko ze względu na cenę, gdyż stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, a to średnia półka cenowa).

  „Bo zapewne wiele osób wstrzymuje się z zakupem nowego telefonu albo myśli o zmianie platformy”. Właśnie. Dlatego tak ważny jest wizerunek, sciąganie nowych klientów i, przede wszystkim, zatrzymanie obecnych klientów. Teraz mamy swoje smartfony z W10M, ale za kilka lat odmówią one posłuszeństwa albo po prostu będziemy chcieli zmiany. I teraz pytanie, kto zdecyduje się ponownie na Lumię/W10M? Nie wiem, jak Wy, ale jak mi przyjdzie za 2-4 lata zmienić smartfona, to na ten moment stwierdzam, że nie będzie to Windows. I podejrzewam, że takich „stałych klientów” jak ja jest więcej. A to nie dobrze, bo jeśli starzy rezygnują, to nowi stwierdzą, że nie warto. I tak cały czas znaczenie na rynku będzie wyrażane w ułamkach procentów, nadal będą pustki w sklepie itd.

  „Wystarczy jeden dobry telefon, jedna dobra decyzja by odwrócić trendy i odzyskać mocno nadszarpnięte zaufanie, nie tyle klientów co aktualnych fanów systemu” – zgadzam się, lecz jest jedno ale: trzeba do tego dążyć, a Microsoft idzie w odwrotnym kierunku.

 • Ic3man81

  Apropo Pogody na ekranie blokady, to ostatnio robiłem oficjalny update przez Doradcę na L640 małżonki, która miała ustawioną pogodę na 8.1. Po update pełnoekranowa pogoda na ekranie blokady nadal działa.

 • theoriginals

  U mnie sam się resetuje co jakiś czas lub po odblokowaniu ekranu jest prośba o PIN. I jest błąd że na górnej belce pod dzwonek i powiadomienia po paru chwilach znika tytuł i wykonawca utworu. Dopiero jak dam strzałkę w prawo lub lewo, albo odtworzę to sie pojawia z powrotem dany utwór.

 • Mogę potwierdzić, że błędy w responsywności paska to wina naklejonej folii, ekran bez folii działa 10 razy lepiej

 • Błąd w artykule. Jest „ale w zasadzie obejmuje jedynie drobne niedoskonałości, niedoróbki i niewielkie braki systemowe.”
  Powinno być:
  „obejmuje niedoskonałości, niedoróbki i braki systemowe. ”
  Poza tym – lista niekompletna.

 • Manwel Mażonc

  Dodam tylko problem z kartami SD (mam już czwartą) na Lumia 640XL. Z czasem wyskakuje komunikat o błędach i skanowaniu.
  Aplikacja Jakdojade zawiesiła się i jakimś cudem wyłączyła mi telefon.

 • MajkeL MajkeL

  Dla mnie w dalszym ciągu najbardziej irytującym błędem jest wykrzaczanie się Edge przy przewijaniu stron, chociaż zauważyłem że po ostatniej aktualizacji zdarza się to trochę rzadziej niz wcześniej. Niemniej jednak na lumii 640 problem dalej występuje od czasu do czasu.

 • Stefan474

  W Edge nie się kopiować tekstu. Jest ikonka kopiowania która nie działa. To jest chyba najbardziej kuriozalny błąd.

 • rozczarowany

  zainstalowałem skypa na w10mobile na 640 xl i skasował mi wszystkie kontakty
  pozostawiając tylko skypowe. poradzicie jak zachować wszystkie kontakty
  ??

 • buladag

  Jeden restart na 1,5 miesiąca pracy? Czyli pracujesz na którejś ze starszych wersji TH2?

  • nie, jeden restart w trakcie używania jak łatwo policzyć dwóch kolejnych wersji TH2, bo telefon mam od 1,5 m-ca

   • buladag

    To faktycznie osiągnięcie jak co ~miesiąc stawiasz praktycznie system od nowa w kolejnej nowej wersji.

 • Marcin Wieruszewski

  Było OK. Po aktualizacji powrócił drenaż baterii w dwóch telefonach: w Nokii 820 i Nokii 920. Czy oni są normalni? Jak można zepsuć kolejny raz to samo? Wszystkie sieci, bluetooth-y, synchronizacje, raporty, itp. mam powyłączane. Trzymają 1 dzień, poprzednio 2,5 dnia.

 • Stywen

  Ja tam nic złego nie powiem o WM10 dzwoni jak trzeba ,foty piękne sms wysyła, gierki chodzą,Nie zacina się nie wiesza zasięg trzyma,co więcej mi trzeba? Auto mapa śmiga jak w GPS .Internet szybki ,Edge daje radę,Co więcej ma robic smartfon …gotować prać i śmieci wynieść?