• Gry
  • Komentarze: 0

Wordament – wciągająca gra słowna dla telefonów Windows Phone

W ostatnim czasie przeglądałem aplikacje ze stajni Microsoft Studios i moją uwagę przyciągnęła gra Wordament, która posiada blisko 800 recenzji w sklepie Windows Phone Marketplace. Większość z nich jest pozytywnych i ja również dodaję swoją pięciogwiazdkową ocenę.

Wordament - Windows PhoneWordament - Windows PhoneWordament - Windows Phone

Wordament - Windows PhoneWordament - Windows PhoneWordament - Windows Phone

Czy masz dwie minuty wolnego? Wordament® jest wyjątkową i bardzo uzależniającą grą słowną – to dwuminutowy turniej, w którym konkurujesz w czasie rzeczywistym, na jednej planszy z innymi graczami, którzy uczestniczą aktualnie w grze. Każda plansza jest unikalna, a w następujących po sobie rundach znajdziesz takie wyzwania, jak dwu- i trzyliterowe diagramy oraz układanki tematyczne*. Możesz zdecydować się na zdobywanie punktów bonusowych, próbować znaleźć jak najwięcej słów lub zdobywać bonusy za wynik, znajdując najdłuższe słowa. Wybór sposobu gry i rywalizacji należy do Ciebie!

Uwielbiamy społeczność naszych graczy, a nasi gracze uwielbiają swoje statystyki! Dlatego prowadzimy prywatne statystyki graczy, by monitorować ich postępy. W statystykach zawarto najlepsze znalezione słowo, łączny wynik, najlepszy wynik za słowo, wszystkie zdobyte pierwsze miejsca i liczbę rozegranych gier. Udostępniamy rankingi graczy w czasie rzeczywistym, pokazując, kto prowadzi w danym dniu, w danej godzinie i ogólnie. Pnij się do góry w rankingach, zdobywaj osiągnięcia i chwal się innym swoimi wynikami!

Gra jest dostępna w całości w języku polskim. Na planszy nie widać polskich znaków diakrytycznych ale wszystkie samogłoski posiadają swoje odpowiedniki. Literę A można zastosować jako literę Ą czy C jako Ć. Występuje kilka niedoróbek jeżeli chodzi o zasób polskich słów oraz ich poprawność ale mimo wszystko Wordament zasługuje na pięć gwiazdek. Polecam wszystkim fanom gier słownych i nie tylko!

Wordament można pobrać bezpłatnie ze sklepu Windows Phone. Aby móc zagrać należy mieć aktywne dane pakietowe lub łącze WiFi. Wymagane jest również połączenie z Xbox Live. Grę mogą pobrać właściciele smartfonów z systemem Windows Phone 7.5, 7.8 oraz 8. Więcej informacji o grze oraz tablice z wynikami znajdują się na stronie wordament.com.

Kod QR - Wordament
Źródło: Windows Phone Store