Włoski operator Vodafone zapowiada oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile

Microsoft nie podał planowanej daty udostępnienia aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Zapewne datę tę poznamy w momencie kiedy pierwsze telefony zaczną otrzymywać aktualizację z najnowszą wersją systemu. Tym razem pojawił się kolejny przeciek, który pochodzi od włoskiego operatora Vodafone.

Według Vodafone Italy już w przyszłym tygodniu rozpocznie się aktualizacja Windows 10 Mobile dla wybranych telefonów Lumia. Aktualizacje mają być rozsyłane pomiędzy 7 a 13 marca. W pierwszej kolejności aktualizacja będzie dostępna dla modeli:

  • Lumia 535
  • Lumia 635 (1GB RAM)
  • Lumia 735
  • Lumia 830
  • Lumia 930
  • Lumia 1520

Pamiętajcie, że powyższa lista dotyczy wyłącznie telefonów dostępnych we włoskiej sieci Vodafone a tym samym nie oznacza to, że inne telefony jak np. Lumia 640, które nie znajdują się na powyższej liście nie otrzymają aktualizacji w pierwszej kolejności. Ponadto czas udostępnienia aktualizacji w Polsce może odbiegać od terminów aktualizacji we Włoszech.

Microsoft planował udostępnić aktualizację 29 lutego jednak nie udało się dotrzymać tego terminu (więcej informacji). Być może dodatkowy tydzień wystarczył aby przystąpić do udostępnienia aktualizacji.

Na koniec weźcie również pod uwagę, że powyższa informacja pochodzi jedynie od włoskiego operatora Vodafone i może się okazać, że to kolejna planowana data bez żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Źródło: Vodafone via Windows Central