Zabezpieczenia Windows Phone oraz Windows 10 Mobile złamane

Windows Phone Internals w najnowszej wersji potrafi odblokować tzw. bootloader w każdym telefonie Lumia. Twórca aplikacji przygotował nową wersję oznaczoną numerem 2.2, za pomocą której możemy złamać zabezpieczenia każdego telefonu z systemem Windows. Czy to oznacza, że użytkownicy będą mogli wgrać system Android do swoich telefonów?

Autor aplikacji udostępnił widoczną powyżej krótką prezentację wideo dotyczącą działania narzędzia Windows Phone Internals. Aplikacja pozwala na złamanie zabezpieczenia SecureBoot, dzięki czemu możliwe jest np. instalowanie zmodyfikowanych wersji systemu tzw. custom ROM czy dostęp do zabezpieczonych plików. Odblokowany bootloader to nowe możliwości, które teoretycznie pozwoliłyby na zainstalowanie innego systemu na telefonie.

Aplikacja zostanie udostępniona bezpłatnie w ciągu kilku kolejnych dni. Zobaczymy jakie dodatkowe możliwości zostaną udostępnione i czy wśród nich pojawi się możliwość zmiany systemu. Czy chcielibyście zmienić system Windows 10 Mobile na Androida? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: WP internals