Windows Phone Blue z sortowaniem aplikacji, szybkimi ustawieniami i historią powiadomień

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z systemu Windows Phone Blue, który ma być kolejną dużą aktualizacją po oprogramowaniu GDR3. W ostatnim czasie pojawił się wysyp informacji oraz zrzutów ekranu na temat przyszłych aktualizacji. Do wszystkich tego typu informacji radzę podchodzić z dystansem ponieważ niekiedy bardzo ciężko potwierdzić źródło przecieku. Zapraszam do oglądania!

Windows Phone Blue

Zrzut po lewej stronie najprawdopodobniej przedstawia schemat układu kafli oraz powiadomień w najnowszej wersji systemu Windows Phone. W prawym dolnym rogu widać sortowanie aplikacji. U góry z kolei widać rzekomą historię powiadomień typu toast. W środku widzimy informację z aplikacji info gdzie znajdziemy informacje o wersji systemu – w tym wypadku Blue. Po prawej znajduje się kącik dziecięcy wraz  z ustawieniami i możliwością przypisania hasła. Użytkownik qXerro przygotował koncepcyjną prezentację, w której przedstawia jak prawdopodobnie będzie wyglądała obsługa systemu Windows Phone 8.1.

Windows Phone Blue - koncepcja

Prezentację możecie zobaczyć pod tym adresem. Wśród największych zmian jakie można zauważyć zaliczyłbym:

  • Szybki dostęp do podstawowych ustawień po przesunięciu ekranu w lewo.
  • Możliwość zmiany koloru motywu za pomocą lewego menu.
  • Sortowanie aplikacji.
  • Rozwijane powiadomienia typu toast (możliwość odpowiedzi prosto z powiadomienia).
  • Rozwijane powiadomienia można szybko schować gestem swipe.
  • Gwiazdka w pasku statusu informująca o nowych powiadomieniach.
  • Żywy kafelek dla powiadomień.

Ponadto pojawić ma się również dodatkowe opcje dla dolnych klawiszy Windows Phone. Podwójne kliknięcie strzałki (wstecz) spowoduje zamknięcie aplikacji. Dłuższe przytrzymanie logo Windows (start) spowoduje uruchomienie Cortany czyli nowego, inteligentnego asystenta obsługiwanego głosem.

Na tą chwilę nie można potwierdzić żadnej powyższej nowości ze 100% pewnością. Nawet jeżeli zostaną wprowadzone to nie wiadomo jak będą wyglądać. Które z powyższych opcji chcielibyście zobaczyć w Windows Phone Blue?

Źródło: WPCentral 1 i 2