Windows Phone 8 nie dla obecnych smartfonów Nokia Lumia

Wraz z prezentacją długo oczekiwanego systemu Windows Phone 8 (Apollo) fiński producent smartfonów potwierdził, że najnowszy system nie pojawi się na obecnych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5 (Mango). W zamian tego właściciele telefonów Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 900 otrzymają Windows Phone w wersji 7.8.

Nokia Lumia 900 Windows Phone 7.8

Na powyższym zdjęciu pochodzącym ze strony engadget widać smartfon Nokia Lumia 900 z systemem Windows Phone 7.8. Jak łatwo można zauważyć posiada różnej wielkości kafelki, które będą dostępne w systemie Windows Phone 8. Jest to jedna z nowości jakie zobaczą właściciele obecnych telefonów Nokia Lumia w niedalekiej przyszłości.

Ekran startowy Windows Phone 7.8

Jak poinformowała Nokia za pomocą strony Nokia Conversations posiadacze smartfonów Windows Phone 7.5 będą mogli zaktualizować system, który będzie zawierał część nowości jakie znajdziemy w Windows Phone 8. Wśród tych elementów znajdzie się nowy ekran startowy oraz nowe aplikacje z takich firm jak Zynga.

Niestety nie ujawniono jakie jeszcze funkcję z systemu Windows Phone 8 pojawią się w aktualizacji dla obecnych smartfonów Nokia Lumia. Ponadto Nokia potwierdziła datę dostępności nowej aktualizacji dla telefonów Nokia Lumia 710 oraz Nokia Lumia 800 na 27 czerwca. Niestety nie będzie to Apollo a jedynie długo oczekiwana aktualizacja Tango z funkcją udostępniania swojego łącza innym urządzeniom za pomocą WiFi.