Windows Phone 8.1 wprowadzi klawiaturę typu Swype do naszych telefonów

Wszystkie mobilne platformy posiadają klawiaturę Swype. Wszystkie z wyjątkiem Windows Phone. Już niebawem ma się to zmienić ponieważ zbliżająca się aktualizacja Windows Phone 8.1 ma wprowadzić klawiaturę w stylu Swype do wszystkich smartfonów WP8.

Swype dla Windows Phone

Tom Warren z portalu The Verge na pytanie jednego z użytkowników odnośnie brakującej klawiatury typu Swype odpowiedział, że coś takiego nadchodzi. Pomysł stworzenia klawiatury Swype został zgłoszony przez użytkowników WP w 2011 roku na stronie User Voice. Wszystko wskazuje na to, że tej funkcji w końcu doczekamy się wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1.

To nie wszystkie nowości jakie pojawią się w WP8.1. Drugą funkcją, której brakuje w systemie jest centrum powiadomień. Centrum również pojawi się w aktualizacji jednak nie wiadomo pod jaką nazwą – albo będzie to po prostu centrum powiadomień lub centrum akcji.

Trzymam mocno kciuki aby obie funkcje znalazły się w Windows Phone 8.1. System prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowany 2 kwietnia podczas konferencji Build 2014, która odbędzie się w San Francisco. Wersja developer preview 8.1 również ma zostać zaprezentowana tego samego dnia i tym samym pojawi się w aplikacji Preview for Developers za pomocą, której najbardziej niecierpliwi użytkownicy będą mogli wgrać system do swoich telefonów Windows Phone 8.

  • niezadowolony

    Najwyższa pora, szkoda że aż tyle czasu zajmuje Microsoftowi wdrożenie właściwie podstawowych funkcji do telefonu. Mam nadzieję, że po odrobieniu strat przyjdzie czas na jakieś innowacje.

    • Baca

      a ja się nie dziwię, windows phone wyszedł w 2010 a Android w 2008, tak na prawdę jak Android był w wieku Windowsa też działał ociężale i nie był super doskonały, zobaczymy co Windows będzie sobą reprezentował za dwa lata.