[11.12] Dostępność aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2

Microsoft kilka dni temu rozpoczął rozsyłanie aktualizacji systemu Windows Phone 8.1 Update 2 oraz nowszej wersji oprogramowania Lumia Denim. Najnowsza aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735 oraz Lumia 830. Dostępność aktualizacji możecie sprawdzać odwiedzając ten artykuł pod adresem msmobile.pl/windows-phone-8-1-update-2

W przypadku telefonów Lumia 640 oraz Lumia 640 XL jest to kolejna aktualizacja systemu Windows Phone 8.1 Update 2 do najnowszej wersji. Dodatkowo smartfony otrzymały nowszą wersję oprogramowania, która wprowadza:

[textblock style=”3″]Zobacz co nowego w ostatniej aktualizacji dla telefonów Lumia 640 oraz Lumia 640 XL[/textblock]

Z kolei posiadacze telefonów Lumia 735 oraz Lumia 830 otrzymają system Windows Phone 8.1 Update 2 po raz pierwszy. Obecnie Wasze urządzenia pracują pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Zobaczcie co czeka na Was nowego w poniższych odnośnikach.

[textblock style=”3″]Microsoft udostępnia oficjalną listę zmian w systemie Windows Phone 8.1 Update 2[/textblock]

[textblock style=”3″]Oficjalna lista zmian w ostatniej aktualizacji dla telefonów Lumia 735 i Lumia 830[/textblock]

W poniższej tabeli znajdziecie wszystkie warianty jakie są dostępne na polskim rynku. Więcej informacji o aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2 znajdziecie odwiedzając ten odnośnik.

Wariant telefonuCV PLOrangePlayPolkomtelT-Mobile
Lumia 640 Dual SIM
OTA, WPRT****
Lumia 640 LTE
OTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRT
Lumia 640 XL Dual SIM
OTA, WPRT****
Lumia 640 XL LTE
OTA, WPRT**OTA, WPRT*
Lumia 735
OTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRTOTA, WPRT
Lumia 830
OTA, WPRTOTA, WPRT*OTA, WPRTOTA, WPRT

 

Co oznacza skrót OTA oraz WPRT w tabelce?

OTA to dostępność oprogramowania z poziomu telefonu (Over the Air). Jeżeli w tabelce pod danym wariantem znajduje się wpis OTA to znaczy, że możecie zaktualizować telefony z poziomu ustawień telefonu.

WPRT to skrót od aplikacji Windows Phone Recovery Tool. To oznacza, że oprogramowanie jest już dostępne na serwerze i możecie je pobrać również za pomocą tej aplikacji. W przypadku tego sposobu z telefonu zostaną usunięte wszystkie dane i urządzenie będzie się zachowywać jak podczas pierwszego uruchomienia. Metoda ta zalecana jest w przypadku problemów z urządzeniem lub w przypadku kiedy chcemy przywrócić ustawienia fabryczne.

Co oznacza czerwona gwiazdka w tabeli?

Czerwona gwiazdka oznacza, że dany wariant telefonu nie występuje na polskim rynku. Telefony te posiadają wariant CV PL i dostępność aktualizacji jest zgodna z tym wariantem. Na przykład telefon Lumia 830 z sieci Play nie posiada brandingu tej sieci i jest sprzedawana w wariancie CV PL.

Dlaczego na liście znajdują się modele z fabrycznie wgranym Windows Phone 8.1 Update 2?

W tabeli dopisałem również modele, które fabrycznie posiadają zainstalowany system Windows Phone 8.1 Update 2 czyli Lumia 640 oraz 640 XL. Te telefony otrzymały również nowszą wersję systemu Windows Phone 8.1 Build 2 w wersji 8.10.15148.160. Obecnie w smartfonach jest fabrycznie dostępna nieco starsza wersja systemu.

Jeżeli otrzymałeś aktualizację koniecznie daj znać!

Jeżeli otrzymaliście aktualizację do Waszego telefonu a tabela nie została jeszcze uaktualniona to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej – w ten sposób pozostali użytkownicy dowiedzą się szybciej o aktualizacji.

Czy mogę wgrać system Windows Phone 8.1 Update 2 do telefonu, którego nie ma na liście?

Niestety nie. Przez krótki czas była możliwość instalacji za pomocą programu Windows Insider ale niestety Microsoft nie udostępnia już tej wersji systemu w tym programie.

[textblock style=”3″]Microsoft usuwa aktualizację Windows Phone 8.1 Update 2 w programie Windows Insider[/textblock]

Czy mogę wgrać szybciej Windows Phone 8.1 Update 2 do mojego telefonu?

Tak. Istnieje taka możliwość jednak wymaga ona zmiany wariantu telefonu. Po więcej informacji zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Availability in Europe