Windows Phone 8.1 Preview for Developers wgrało ponad milion użytkowników

Program przygotowany przez Microsoft o nazwie Preview for Developers cieszy się sporą popularnością. To dzięki niemu posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8 mogli zaktualizować swoje słuchawki do najnowszej wersji Windows Phone 8.1. Według sieci reklamowej AdDuplex najnowszą wersję systemu pobrało ponad milion użytkowników!

Statystyki Windows Phone 8.1

W przeciągu zaledwie jednego tygodnia system Windows Phone 8.1 znalazł się na ponad milionie telefonów co stanowi 3.1% wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 8. Jest to ogromny skok w stosunku do poprzedniej aktualizacji GDR3, którą pobrało zaledwie 200.000 użytkowników. Nie ma się jednak co dziwić bo w tym wypadku lista zmian i nowości jest nieporównywalnie większa.

Pozostałe statystyki nie odbiegają znacząco od tego co było w poprzednich miesiącach. Nokia zdecydowanie prowadzi w sprzedaży telefonów z systemem Windows Phone i posiada aż 93.5% udziału w rynku. Na pierwszym miejscu bez zmian Nokia Lumia 520 z 34,3% udziałem. Na podium znalazły się również modele Nokia Lumia 920 (6,4%) i Nokia Lumia 625 (6.3%).

Statystyki Windows Phone Nokia Lumia

Korzystacie już z systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers czy czekacie na oficjalną aktualizację? Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiacie się nad wgraniem

Źródło: AdDuplex