Microsoft udostępnił trzecią aktualizację dla systemu Windows Phone 8.1 Preview

Dzisiaj Microsoft udostępnił kolejną aktualizację systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Jest to już trzeci zestaw poprawek dla tej wersji. Pierwsza aktualizacja pojawiła się 14 maja a druga 2 czerwca. Aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które biorą udział w programie Preview for Developers.

Windows Phone 8.1 Preview for Developers - 8.10.12397.895

Jeżeli posiadasz aktualną wersję systemu Windows Phone 8.1 na swoim telefonie to z pewnością jest ona w wersji 8.10.12393.890. Po aktualizacji wersja naszego systemu będzie posiadała numer 8.10.12397.895.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji należy kolejno wejść do menu > ustawienia > aktualizacja > sprawdź dostępność. Cały proces aktualizacji nie powinien zająć więcej niż 10 minut.

Microsoft na swoim oficjalnym blogu udostępnił listę zmian i niestety najnowsza wersja systemu nie wprowadza żadnych nowości. Gigant z Redmond dodał obsługę nowych urządzeń oraz wprowadził kilka poprawek do interfejsu programowania aplikacji tzw. API ale mimo wszystko zachęca wszystkich do aktualizacji systemu.

Jeżeli chcesz wgrać najnowszy system Windows Phone 8.1 Preview for Developers i nie wiesz jak to zrobić to zapraszam do artykułu Wszystko co powinniście wiedzieć o aktualizacji Windows Phone 8.1 Preview for Developers.

Dziękuję wszystkim za informację o aktualizacji!

 • Tomy Radek Nowak

  Nihil Nokii…nic nie widzę, nic nie czuje bileciki nie kasuje

 • Kris

  Uwaga, cos jest nie tak z ta aktualizacja !!! Telefon caly czas jest gorący w górnej części i bateria w związku z tym niknie w oczach. Wszelkie znane mi sposoby poprawy sytuacji nie działają 🙁 Proponuje nie aktualizować, bo jest klopot z powrotem do wcześniejszej wersji. Jak cos wymysle lub się zmieni, to opisze. Teraz jest mecz 🙂 Pzdr

  • Ja miałem ten sam problem przy pierwszej aktualizacji WP8.1 PfD. Polecam ten artykuł: http://nokiawindowsphone.pl/bateria-windows-phone-8-1

   • Marian Szutiak

    O tak – na początku ssało baterię, aż furczało 🙂

  • uaktualniłem na L 1320. Zgodnie z informacjami w artykule jest zero zmian. Mój telefon działa tak samo dobrze jak przed aktualizacją do 8.10.12397.895. Po dwóch godzinach i dwudziestu pięciu minutach od wyciągnięcia kabla ładowarki, stan baterii jest na poziomie 99% – a już działam na telefonie – także gra (mój ulubiony Solitaire, przy którym procek się grzeje jak zawsze.Zaraz pogram dużej i zobaczę, czy pojawi mi się komunikat o drenażu baterii….. Póki co, jakby z baterią lepiej ….c.d.n.

   • ooo laaa laaa….grałem 9 minut (gram „na czas”, więc intensywnie zatrudniam procek i pamięć). Wcześniej po 7 minutach gry pojawiał się komunikat o drenażu baterii, 20% w 7 minut. Przed chwilą, po tych 9 minutach nie było komunikatu, spadek mocy baterii to 5% i góra telefonu nie była tak bardzo gorąca jak wcześniej. teraz mam 94% stanu baterii…..c.d.n – wieczorem napiszę jeszcze swoje obserwacje.

   • Wczoraj wieczorem już nie dałem rady – z przyjemnością oglądałem pogrom Hiszpanów przez Oranje :-).
    Dużo wczoraj działałem na telefoniku. Do tego cały czas włączone WiFi, inne uaktualnienia programów, rozmowy, fejs, skype też krótko, gry i dzień zakończył się z 42%-mi poziomu baterii. Tym razem nie robiłem „przywracania systemu”.

   • Niestety Mistrzostwa Świata przesłoniły wszystko.
    Podsumowując: jakby lepiej z baterią – dzisiejszy status to 50%, czas od ładowania 21 godzin i 56 minut, pozostały czas to 13 godzin. Dla uzupełnienia: tylko w nocy wyłączyłem WiFi i Komórkowe, żeby nic mnie nie budziło….poza tym ja i sam telefon korzysta cały czas z baterii (mam kilkanaście aplikacji live). System działa bez choćby chwili „namysłu”. Trzecia aktualizacja (zacząłem przygodę z 8.1 od drugiej) okazała się w przypadku mojego fona bardzo udaną.

    • Oby tylko ta następna aktualizacja była już oficjalną z oprogramowaniem Lumia Cyan. Jak widać na baterię nie ma co już narzekać więc niech dopracują inne elementy i udostępniają update 🙂

     • Jeżeli więcej takich „sprawozdań” od użytkowników dostaną Chłopaki od WP jak moje, to pewnie w lipcu możemy liczyć na „finał”.
      Ja już jestem zadowolony z przesiadki z Androida na WP. A wersja 8.1, to już wielka przyjemność z lumii, systemu i appek ;-). Pozdrawiam wszystkich niedzielnie!

  • Marian Szutiak

   Zaktualizowałem swoją Lumię 1520 wczoraj i jakoś dotąd nie zauważyłem takiego problemu.

 • Kris

  Zapomnialem napisać Lumia 1520

 • nylu

  L620 zaktualizowana po raz 3 i wszystko działa jak działać powinno i zastanawiam się czy zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych jak wczesniej czy nie może będzie wtedy jeszcze lepiej

  • Dopóki nie sprawdzisz to nie będzie wiedział 🙂 Jeżeli masz czas to możesz przywrócić. Z drugiej strony jeżeli wszystko jest OK to może warto zaczekać na oficjalną aktualizację Lumia Cyan?

 • Pan Szym

  Po całym dniu na 920 system działa mega płynnie i nie zauważyłem błędów nawet.

 • Andrzej

  po pełnym naładowaniu ile pokazuje wam przybliżony czas trwania baterii ?(lumia 520)
  mi pokazywało 2 dni 19 godz
  a teraz 1dzien 23 godz
  w wp 8,0 to chyba bylo kolo kol 4dni 🙂

 • u mnie nadal nie widać aktualizacji… :/

  • Upewnij się, że nie zostałeś wylogowany z programu Preview for Developers.

 • Isiek b

  ja jestem w trakcie instalacji odezwe sie jak przetestuje :):)

  • Koniecznie daj znać jakie są Twoje spostrzeżenia po aktualizacji trzeciej poprawki WP8.1 PfD.