Joe Belfiore potwierdza dostępność WP8.1 Preview w pierwszej połowie kwietnia

Teraz już oficjalnie Joe Belfiore potwierdził na Twitterze, że długo oczekiwana aktualizacja Windows Phone 8.1 Preview for Developers będzie dostępna w pierwszej połowie kwietnia. Jak sama nazwa wskazuje, aktualizacja jest przeznaczona przede wszystkim dla twórców aplikacji ale każdy z nas może dokonać aktualizacji.

Joe Belfiore - Windows Phone 8.1 Preview for Developers

Aby zostać zapisanym do programu Preview for Developers musimy zarejestrować się na stronie Windows Phone App Studio. Jeżeli posiadamy już konto Microsoft to wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu w opcję Sign in a następnie podać dane dotyczące naszego obecnego konta. W ten sposób zarejestrujemy się jako twórca aplikacji.

Kolejny krok to pobranie aplikacji Preview for Developers ze Sklepu Windows Phone na nasz telefon Windows Phone 8. Pobraną aplikację uruchamiamy i postępujemy zgodnie ze wskazówkami. Zostaniemy poproszeni o podanie naszego adresu e-mail oraz hasła. Po pomyślnym zalogowaniu musimy zaznaczyć opcję Enable Preview for Developers a następnie kliknąć done.

Po wykonaniu powyższych kroków nasz telefon będzie gotowy na odbieranie aktualizacji typu Preview for Developers. Jedyne co musimy zrobić 10 14 kwietnia to wyszukać dostępne aktualizacje w ustawieniach telefonu. Dzięki temu nasz telefon poinformuje nas o dostępności aktualizacji Preview for Developers – w tym wypadku Windows Phone 8.1.

Poniżej zamieszczam oficjalną odpowiedź Nokii w sprawie gwarancji i aktualizacji Preview for Developers w telefonach Nokia Lumia.

[quote style=”5″ author=”Nokia”]Aplikacja Preview for Developers jest przeznaczona głównie dla programistów, którzy mogą sprawdzić, czy ich aplikacje będą działać na nowym systemie zgodnie z ich oczekiwaniami. Uważamy, że inicjatywa ta przyczyni się do poprawy ogólnej jakości ekosystemu. W regulaminie jest napisane, że aplikacja może spowodować utratę gwarancji. Jest to zależne od kraju, sprzedawcy itp. Kiedy deweloper odblokuje telefon i zainstaluje oprogramowanie Preview for Developers zrobi to na własne ryzyko. Nie możemy zagwarantować, że gwarancja będzie nadal ważna.[/quote]

Preview for Developers

Wersja: 1.1.0.0

Cena: bezpłatne

Wydawca: Microsoft Corporation

Pobierz Preview for Developers na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR