Windows Phone 8.1 pozwoli na ustawienie tapety ekranu głównego

Kolejny dzień i kolejne nowości dotyczące nadchodzącego systemu Windows Phone 8.1. Niezawodne źródło informacji jakim jest Tom Warren opublikował na swoim profilu Twitter zrzut ekranu przedstawiający opcje ustawień ekranu startowego i motywów. Będziemy mogli ustawić zdjęcie, które pojawi się na ekranie głównym oraz będziemy mogli zwiększyć ilość kafelek ekranu startowego.

Tapeta Windows Phone 8.1

Wiele wskazuje na to, że tapeta będzie ustawiona na kafelkach a nie pod nimi. W ten sposób uzyskamy efekt, który jest widoczny na powyższych zrzutach ekranu. Obecnie podobny wygląd ekranu startowego możemy uzyskać korzystając z aplikacji Skinery.

Nie wszystkie kafelki będą obsługiwały tapetę. Kafelki aplikacji Gry, Office czy Xbox Music nie będą automatycznie zmieniały tła i pozostaną w niezmienionej, oryginalnej kolorystyce. Poniżej zrzut z ustawień systemowych, które pozwolą na ustawienie tapety.

Ustawienia ekranu startowego Windows Phone 8.1

Oprócz możliwości ustawienia tapety ekranu startowego użytkownik będzie miał możliwość zwiększenia ilości kafelków na ekranie głównym. Ta ostatnia opcja może oznaczać, że w systemie WP8.1 będziemy mogli dodać trzecią kolumnę ze średnim kafelkiem do naszego ekranu startowego – oczywiście chodzi o telefony WP8, które posiadają ekran mniejszy niż 5″. Nie wiadomo czy wszystkie telefony otrzymają taką możliwość.

Po więcej nowości jakie znajdziemy w WP8.1 zapraszam do artykułu Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1 na podstawie bibliotek SDK. Zachęcam również do przeczytania artykułu Microsoft – Dual-SIM, Facebook Messenger, nowi producenci i szersze wsparcie sprzętowe. Przypominam również, że w WinPRT 8.1 znajdzie się asystent głosowy Cortana w języku polskim!

Źródło: WPCentral