Windows Phone 8.1 pozwoli na ustawienie tapety ekranu głównego

Kolejny dzień i kolejne nowości dotyczące nadchodzącego systemu Windows Phone 8.1. Niezawodne źródło informacji jakim jest Tom Warren opublikował na swoim profilu Twitter zrzut ekranu przedstawiający opcje ustawień ekranu startowego i motywów. Będziemy mogli ustawić zdjęcie, które pojawi się na ekranie głównym oraz będziemy mogli zwiększyć ilość kafelek ekranu startowego.

Tapeta Windows Phone 8.1

Wiele wskazuje na to, że tapeta będzie ustawiona na kafelkach a nie pod nimi. W ten sposób uzyskamy efekt, który jest widoczny na powyższych zrzutach ekranu. Obecnie podobny wygląd ekranu startowego możemy uzyskać korzystając z aplikacji Skinery.

Nie wszystkie kafelki będą obsługiwały tapetę. Kafelki aplikacji Gry, Office czy Xbox Music nie będą automatycznie zmieniały tła i pozostaną w niezmienionej, oryginalnej kolorystyce. Poniżej zrzut z ustawień systemowych, które pozwolą na ustawienie tapety.

Ustawienia ekranu startowego Windows Phone 8.1

Oprócz możliwości ustawienia tapety ekranu startowego użytkownik będzie miał możliwość zwiększenia ilości kafelków na ekranie głównym. Ta ostatnia opcja może oznaczać, że w systemie WP8.1 będziemy mogli dodać trzecią kolumnę ze średnim kafelkiem do naszego ekranu startowego – oczywiście chodzi o telefony WP8, które posiadają ekran mniejszy niż 5″. Nie wiadomo czy wszystkie telefony otrzymają taką możliwość.

Po więcej nowości jakie znajdziemy w WP8.1 zapraszam do artykułu Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1 na podstawie bibliotek SDK. Zachęcam również do przeczytania artykułu Microsoft – Dual-SIM, Facebook Messenger, nowi producenci i szersze wsparcie sprzętowe. Przypominam również, że w WinPRT 8.1 znajdzie się asystent głosowy Cortana w języku polskim!

Źródło: WPCentral

 • niezadowolony

  Ten WP 8.1 zaczyna się robić taki….dla ludzi 😉 Mogliby jeszcze przemyśleć sprawę blokady ekranu i glance screen’a bo na dobrą sprawę są to te same funkcje. A ja mam pytanie, ktoś wie jak działa to rozdzielenie dźwięków aplikacji od dzwonka w Black? Jak używam odtwarzacza muzycznego i próbuje zmienić głośność w trakcie odtwarzania utworu to nic się nie dzieje.

  • Konrad Uroda-Darłak

   1. To wina Nokii, a nie MS xP
   2. Nie bardzo rozumiem.

   • niezadowolony

    Pozwolę sobie zacytować wpis z forum pewnego operatora bo tam ktoś ma podobny problem do mojego a ładnie to opisał :
    „Kilka razy przy słuchaniu muzyki zdarzylo mi się, że gdy chciałem podgłośnić utwór to nic sie nie działo, ale na ekranie poziom głośności wzrastał. Sytuacja ta powstała po aktualizacji telefonu do Lumii Black, wcześniej (na Amberze) śmigało mi to bez zarzutu. Problem z regulowaniem mam używając zestawu
    słuchawkowego, głośnika telefonu jak i normalnych komputerowych głośników.Mogę dodać jeszcze tyle, że jeżeli, np. włączę utwór z głośnością 7 to dalsza regulacja w trakcie trwania utworu nic nie daje, ale jeżeli przełączę utwór na kolejny to głośność ustawia się na wcześniejszą 7.”

    • Konrad Uroda-Darłak

     Łoho nie słyszałem o czymś takim nigdy. Pewnie tylko software reset pozostaje xP

     • niezadowolony

      Na spokojnie udało mi się rozwiązać zagadkę 🙂 Po pierwsze w Black nie ma funkcji osobnej regulacji głośności(ten nawał informacji o nowych aktualizacjach powoduje już u mnie zawirowanie, że sam już nie wiem co snem jest a co jawą). Po drugie, problem powodowała aplikacja typu „Stop Music”, wystarczyło wymienić ją na inną, zresetować telefon i wszystko wróciło do normy. To tak na przyszłość, gdyby ktoś miał podobny problem 🙂

     • Konrad Uroda-Darłak

      No i sprawa wyjaśniona ^^

  • Irek

   …dla ludzi bez gustu chyba. Screeny powyżej wyglądają niczym wiejski tuning Golfa III. Daj ludziom za dużo swobody, a zrobią z najbardziej estetycznego wizualnie systemu mobilnego choinkę.

   • Marian Szutiak

    Skoro ludzie wolą choinki zamiast estetycznego telefonu, to czemu ktoś miałby im tego bronić? 🙂

    • Irek

     Chociażby po to by kontynuować budowanie wizerunku jako systemu nieskomplikowanego wizualnie, bez zbędnych wodotrysków i równie prostego w obsłudze. Android np. i jego liczne modyfikacje, nakładki to najlepszy przykład braku uspójnionej linii wizualnej systemu. Możliwości modyfikacji to jedno, ale trzeba wyznaczyć granicę, dzięki której system wygląda estetycznie bez względu na jak bardzo użytkownik go dostosuje. Dlaczego? Bo to buduje markę.

   • niezadowolony

    O masz, za mało personalizacji źle, za dużo możliwości personalizacji – wiejski tuning. Są gusta i guściki, ja osobiście uważam, że większa możliwość personalizacji to plus dla systemu a co kto z tym zrobi to już jego sprawa.

   • Dj stonka

    ja tam wole choinkę

   • Nie widzę żadnego problemu – nie musisz przecież włączać tapety ekranu startowego.

 • Marian Szutiak

  Mam nadzieję, że w Lumii 925 będę mógł dodać trzeci rząd średnich kafli… W sumie to przede wszystkim na to czekam 🙂

  • Chyba, że opcja będzie dostępna dla telefonów, które mają w standardzie trzy rzędy średnich kafli. Za pomocą tej opcji wrócą do standardowego widoku…

 • raf

  Mam nadzieje, że jednak z tego zrezygnują, bo skoro przy domyślnych, neutralnych tapetach wygląda to kiczowato, to co dopiero będzie jeżeli się ustawi np. jakieś swoje zdjęcie.

 • sedziu

  Zaczyna się widzę psucie fajnego proste interfejsu dodając jakieś pierdoły. Zmierza to w kierunku jaki mi sie nie podoba, a specjalnie dla tych prostych kafli jakie są teraz zmieniłem wybrałem tel z wp.