Windows Phone 8.1 pozwoli developerom odpowiadać na receznje w sklepie

Wśród wielu nowości jakie zobaczymy w systemie Windows Phone 8.1 wartym uwagi jest również odświeżony Sklep Windows Phone. Otrzyma on przede wszystkim zupełnie nowy wygląd zarówno od strony graficznej jak i rozkładu poszczególnych zakładek oraz informacji w nich zawartych. Ponadto zyska kilka ulepszeń dla twórców aplikacji.

Sklep Windows Phone 8.1

O wszystkich zmianach jakie pojawią się w Windows Phone 8.1 pisałem w tym artykule. Teraz przyjrzyjmy się kolejnym nowościom, które głównie skierowane są do twórców aplikacji ale będą służyć przede wszystkim użytkownikom.

Microsoft wprowadził kilka bardzo istotnych zmian takich jak unifikacja aplikacji dla systemów Windows Phone 8.1 oraz Windows 8.1 Update 1, ulepszył autocertyfikację aplikacji oraz dodał możliwość udzielania odpowiedzi przez twórców aplikacji na recenzje w sklepie.

Wszystkie te trzy zmiany są niezwykle istotne. Zunifikowanie aplikacji pozwoli na synchronizację pomiędzy urządzeniami i w ten sposób płatności dokonane na jednym urządzeniu zostaną zsynchronizowane z drugim urządzeniem. Certyfikacja aplikacji w sklepie będzie teraz wykonywana całkowicie automatycznie co pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na publikację z kilku dni nawet do kilku godzin.

Ostatnia ale najistotniejsza zmiana dotyczy możliwości udzielania przez twórców aplikacji odpowiedzi na recenzje w sklepie.

Recenzje w Sklepie Windows Phone

Google umożliwiło udzielanie odpowiedzi w sklepie Google Play już przeszło rok temu. Teraz Microsoft zdecydował się na ten sam krok. Dzięki temu twórca aplikacji może odpowiedzieć na nasze zapytanie, sugestię lub zgłoszenie błędu. Użytkownik, który otrzyma odpowiedź zostanie poinformowany wiadomością e-mail. Jeżeli odpowiedź będzie satysfakcjonująca to będziemy mogli zmienić naszą recenzję oraz ocenę w sklepie a w przeciwnym wypadku będziemy mogli skontaktować się bezpośrednio z twórcą danej aplikacji.

Źródło: WPCentral