Windows Phone 8.1 otrzyma aż dwie aktualizacje w tym roku

Aktualizacja WIndows Phone 8.1 nie pojawiła się jeszcze na naszych telefonach a w internecie pojawiają się informacje o kolejnych aktualizacjach jakie otrzymamy jeszcze w tym roku. Mowa o aktualizacjach typu GDR, które również pojawiły się dla systemu Windows Phone 8.

Windows Phone 8.1 i Lumia Cyan

Podobnie sytuacja będzie wyglądać w przypadku systemu Windows Phone 8.1. Użytkownicy smartfonów Windows Phone 8 w pierwszej kolejności otrzymają aktualizację Windows Phone 8.1 a następnie w ciągu roku pojawią się jeszcze dwie kolejne mniejsze aktualizacje GDR czyli Windows Phone 8.1 Update 1 oraz Windows Phone 8.1 Update 2.

Pierwsza aktualizacja dla Windows Phone 8.1 miałaby pojawić się w okolicach lipca w nowych telefonach a druga pod koniec roku – w październiku. Aktualizacje prawdopodobnie wprowadzą obsługę nowych urządzeń, dodadzą nowe funkcje oraz usuną błędy. Wiele wskazuje na to, że pojawi się wsparcie dla obsługi gestów 3D oraz telefonów, które posiadają aparat z dwoma obiektywami – tym bardziej, że Nokia chce zaprezentować nowe telefony z tymi rozwiązaniami.

Z kolei kolejna duża aktualizacja systemu na miarę Windows Phone 8.1 powinna pojawić się wiosną przyszłego roku. Nie wiadomo jednak czy będzie to Windows Phone 8.2 czy może Windows Phone 9. Premiera kolejnej dużej aktualizacji z pewnością zbiegnie się z datą prezentacji kolejnej wersji desktopowej systemu Windows.

Źródło: WPCentral, MNB