Windows Phone 8.1 – odświeżone centrum gier oraz asystent głosowy Cortana

Według nieoficjalnych informacji kolejna duża aktualizacja systemu Windows Phone do wersji 8.1 nastąpi w kwietniu tego roku. Na tą chwilę niestety nie mamy potwierdzenia ze strony Microsoftu ale za to pojawiła się już pierwsza grafika przedstawiająca odświeżone centrum gier w systemie Windows Phone 8.1. Dodatkowo wyciekł pierwszy film przedstawiający działania asystenta głosowego o nazwie Cortana.

Windows Phone 8.1 hub gier

Na powyższej grafice reklamowej widać usprawniony i przeorganizowany interfejs użytkownika w hubie gier. Ponadto odświeżona wersja będzie posiadać pełną integrację z usługą Xbox SmartGlass, która będzie między innymi promować najnowsze gry za pomocą tzw. aktywnych powiadomień. Kolekcje gier będą teraz prezentowane w formie siatki a nie w formie list jak to jest obecnie.

Drugą nowością jest film przedstawiający działanie asystenta głosowego o nazwie Cortana, który również zadebiutuje w najnowszej odsłonie systemu Windows Phone. Zapraszam do oglądania.

Do premiery systemu Windows Phone 8.1 zostało jeszcze sporo czasu ale podejrzewam, że z każdym tygodniem będziemy poznawać kolejne nowinki dotyczące tego systemu. Zachęcam do regularnych odwiedzin już teraz. Wszystkie najnowsze informacje dotyczące WP8.1 będą dostępne pod tagiem Windows Phone 8.1.

Źródło: WMPoweruser