Windows Phone 8.1 już w rękach producentów smartfonów

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji o tym, kiedy będzie dostępny system Windows Phone 8.1. Okazuje się, że finalna wersja systemu znajduje się już w rękach producentów smartfonów. Jest teraz testowana i przygotowana do wgrania na nowe urządzenia.

Windows Phone 8.1

Skoro pojawiła się już finalna wersja Windows Phone 8.1 to kolejnym pytaniem jest kiedy pojawią się nowe telefony z tym system. Według różnych źródeł najbardziej prawdopodobną datą prezentacji nowych urządzeń z WP8.1 jest 23 kwiecień. Nie wiadomo dokładnie jakie telefony zostaną zaprezentowane ale wiele wskazuje na to, że będą to Nokia Lumia 630, Nokia Lumia 930 oraz Samsung ATIV SE (dla sieci Verizon).

Co w takim razie z cieszącym się dużym zainteresowaniem programem Preview for Develops? Dla niewtajemniczonych dzięki tej aplikacji oraz z założonym, bezpłatnym kontem App Studio użytkownicy mogą otrzymać aktualizację Windows Phone 8.1 znacznie wcześniej. Dokładna data nie została podana ale będzie to najprawdopodobniej koniec kwietnia.

Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się oficjalna aktualizacja. Z pewnością nie można podać jednej daty dla wszystkich telefonów bowiem aktualizacja jest dosyć mocno powiązana z operatorami sieci komórkowych oraz ich terminami akceptacji poszczególnych wersji oprogramowania. W przypadku aktualizacji Lumia Black niektóre telefony otrzymały możliwość aktualizacji dopiero miesiąc a nawet później po oficjalnej informacji o dostępności nowej wersji oprogramowania.

System Windows Phone 8.1 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu w San Francisco w trakcie konferencji Microsft BUILD Developer Conference 2014.

Źródło: WPCentral