Windows Phone 8.1 jest już testowany

Zbliżająca się nowa wersja systemu Windows Phone 8.1 została zauważona w statystykach systemu reklamowego AdDuplex. Wśród urządzeń z systemem WP8.1 znalazły się Nokia P4301, HTC 8X oraz Nokia Lumia 920.

Windows Phone 8.1 - WP8.1

Na tą chwilę na temat najnowszego systemu [label style=”3″]Windows Phone 8[/label] nie wiadomo zbyt wiele. Może to być zapowiadana od dłuższego czasu wersja Windows Phone Blue. Jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to aktualizacja oznaczona numerem [label style=”1″]GDR3[/label], która najprawdopodobniej wprowadzi nową funkcję wybudzania, zegar na wygaszonym ekranie oraz liczne poprawki.

Niektóre portale wspominają, że może to być oprogramowanie GDR2 ale wersja ta jest dostępna już od jakiegoś czasu – oprogramowanie w wersji 1308 oraz 1314. Może się również okazać, że obecne oprogramowanie to przedsmak tego co zobaczymy dopiero w [label style=”2″]GDR2[/label].

Być może wszystkiego dowiemy się już za kilka dni a mianowicie 14 maja bo wtedy też Nokia ma zaprezentować nowe telefony z serii Nokia Lumia i wtedy też przy okazji zostanie zaprezentowany najnowszy system Windows Phone 8.1 (WP8.1).

Źródło: WMPoweruser