Microsoft udostępni kolejne kompilacje Windows Insider dla telefonów

Windows 10 Mobile Fall Creators Update ma być ostatnią dużą aktualizacją dla telefonów. System nie otrzyma już żadnych nowych funkcji i będzie wspierany wyłącznie w zakresie poprawek błędów oraz łatek bezpieczeństwa. W związku z tym program Windows Insider dla telefonów stanął pod znakiem zapytania. Jak się okazuje Microsoft planuje w dalszym ciągu kontynuować testy dla użytkowników systemu Windows 10 Mobile.

Głównym założeniem programu Windows Insider jest testowanie nowych funkcji oraz możliwości systemu, które początkowo udostępniane są w szybkim kręgu, następnie w wolnym a tuż przed oficjalną premierą pojawiają się w kręgu Release Preview. Skoro Microsoft nie zamierza wprowadzić nowych funkcji do mobilnej dziesiątki to wątpliwa staje się dalsza kontynuacja tego programu. Mimo wszystko Amerykanie planują udostępniać nowe, testowe kompilacje dla telefonów (via MSPoweruser).

Osoby, które zdecydują się na dalsze testowanie nowych kompilacji Windows 10 Mobile nie powinny nastawiać się na dostępność nowych funkcji w systemie. Będą to wyłącznie poprawki błędów, które w pierwszej kolejności pojawią się na telefonach testerów. Co prawda Microsoft od pewnego czasu rozwija modułowy system Windows Core OS jednak szanse na udostępnienie go w testach dla obecnych telefonów są bliskie zeru.