Microsoft zmienia mapy offline z Here na Bing w szybkim kręgu Windows Insider

W jednym z ostatnich artykułów napisałem, że najnowsza aplikacja Mapy w szybkim kręgu Windows Insider zawiera błąd, który polega na tym, że pobieraną są nieaktualne mapy Polski. Jeden z naszych czytelników zauważył, że to prawdopodobnie nie jest błąd a zmiana map Here na Bing. Nie mamy oficjalnego potwierdzenia ze strony Microsoft, ale wygląda na to, że w niedługim czasie mapy zostaną podmienione u wszystkich użytkowników.

Wczoraj pojawiła się aktualizacja map offline, dzięki której uczestnicy szybkiego kręgu otrzymali bardziej aktualne mapy. Są to w dalszym ciągu mapy Bing a to oznacza, że najprawdopodobniej w niedługim czasie wszyscy użytkownicy urządzeń z systemem Windows 10 otrzymają nowe mapy Bing zamiast dotychczasowych map Here. Nowe mapy zwiększają rozmiar z 323 MB do 365 MB.

Nowe mapy offline Polski w szybkim kręgu mimo wszystko zajmują dużo mniej miejsca niż mapy w pozostałych kręgach, gdzie ich waga wynosi aż 464 MB. Mapy Bing można łatwo odróżnić bowiem posiadają nieco inną kolorystykę niż dotychczasowe mapy Here. Mapy możecie porównać na poniższych zrzutach lub odwiedzając stronę z mapami HERE oraz z mapami Bing.

Warto zauważyć, że dostawcą map w przypadku usługi Bing jest firma Here czyli teoretycznie użytkownicy powinni otrzymywać tak samo aktualne mapy jak w przypadku map bezpośrednio pochodzących od Here. Po wczorajszej aktualizacji mapy są bardziej aktualne, ale czy posiadają taką samą dokładność jak dotychczasowe mapy? Jeżeli jesteście zapisani do szybkiego kręgu to koniecznie dajcie znać czy Waszym zdaniem nowe mapy Bing są tak samo aktualne jak poprzednie mapy Here.

Dziękuję BoguslawK oraz RS2_15031 za informacje!