Windows Insider dla początkujących czyli wszystko o testach Windows 10 Mobile

Postanowiłem stworzyć artykuł, w którym postaram się podsumować informacje o programie Windows Insider. Jeżeli po raz pierwszy spotykacie się z tym programem lub słyszeliście już o nim jednak nigdy do niego nie przystąpiliście to ten artykuł jest właśnie dla Was. Dodatkowo zamieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego programu.

Jeżeli posiadacie system Windows 10 Mobile w wersji 1607 (Anniversary Update, Redstone 1) to wskazówki dotyczące przystąpienia do programu Windows Insider znajdziecie w tym artykule.

Czym jest program Windows Insider?

Jest to program przygotowany przez Microsoft, który umożliwia entuzjastom możliwość testowania najnowszych wersji systemu Windows 10 Mobile oraz Windows 10. Pełna nazwa programu to Niejawny program testów systemu Windows.

Kto może przystąpić do programu Windows Insider?

Każdy może przystąpić do programu Windows Insider. Wystarczy wyrazić chęć przystąpienia do programu i skonfigurować odpowiednio urządzenie. Wykonanie obu czynności nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Jak w trzech prostych krokach zostać testerem systemu Windows 10 Mobile?

[numblock num=”1″ style=”3″]Zapisz się do programu Windows Insider[/numblock]

Aby zapisać się do programu Windows Insider należy wejść na stronę insider.windows.com i dodać nasz adres e-mail, będący jednocześnie kontem Microsoft, do bazy danych. Po pomyślnym zapisaniu się możemy przystąpić do pobierania najnowszych testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

[numblock num=”2″ style=”3″]Pobierz aplikację Windows Insider[/numblock]

Jeżeli wykonaliście już poprzedni krok to teraz wystarczy pobrać aplikację Windows Insider ze Sklepu Windows. Jest to bezpłatna aplikacja, za pomocą której będziecie mogli pobrać system Windows 10 Mobile wybierając jeden z trzech kręgów.

[numblock num=”3″ style=”3″]Zainstaluj testową wersję Windows 10 Mobile[/numblock]

Ostatni krok to wybranie odpowiedniego kręgu w aplikacji Windows Insider. Aby to zrobić należy uruchomić aplikację i wybrać opcję Uzyskaj kompilacje. Na kolejnym ekranie zobaczymy cztery kręgi aktualizacji: Fast Ring (szybkie aktualizacje), Slow Ring (wolne aktualizacje) oraz Release Preview. Czym się różnią te kręgi pomiędzy sobą?

 • Szybkie aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów, którzy chcą być w gronie pierwszych użytkowników identyfikujących problemy oraz przekazujących sugestie i pomysły w celu udoskonalenia środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
 • Wolne aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów chcących korzystać z kompilacji Preview na swoich urządzeniach przy minimalnym poziomie ryzyka i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
 • Release Preview. Najlepsza opcja dla testerów chcących mieć wczesny dostęp do aktualizacji dla rozwiązania Current Branch, aplikacji firmy Microsoft i sterowników przy minimalnym poziomie ryzyka dla ich urządzeń i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.

Po wybraniu odpowiedniego kręgu nasz telefon poprosi nas o wykonanie restartu. Po ponownym uruchomieniu telefon wyszuka nową aktualizację z testową wersją systemu Windows 10 Mobile. Aby przyspieszyć proces wyszukiwania możemy wykonać go ręcznie do opcji aktualizacji w telefonie i wyszukując dostępne aktualizacje.

Jakie wersje systemu Windows 10 Mobile dostępne są w Windows Insider?

Wersja systemu może się różnic w zależności od rozgałęzienia systemu, do jakiego mamy dostęp. Każdy krąg, który opisałem powyżej, może posiadać inną wersję systemu. Ponadto część telefonów może mieć dostęp do innych wersji pomimo wybrania tego samego kręgu. Aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider z podziałem na telefony z fabrycznym systemem Windows Phone 8.1 oraz fabrycznym system Windows 10 Mobile znajdziecie w tym artykule.

Czy otrzymam aktualizację oprogramowania układowego testując system Windows 10 Mobile?

Tak. Microsoft wprowadził usługę Firmware Auto-Publishing. Oznacza to, że aktualizacje oprogramowania układowego będą dostępne dla testerów w tym samym czasie co aktualizacje dla osób, które nie biorą udziału w programie Windows Insider. Nie są wymagane żadne dodatkowe kroki aby otrzymywać aktualizacje oprogramowania układowego. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Co zrobić w przypadku kiedy telefon nie funkcjonuje poprawnie po aktualizacji?

Jak w przypadku każdej aktualizacji mogą wystąpić błędy lub problemy. Jeżeli Wasz telefon nie funkcjonuje poprawnie lub nie jesteście zadowoleni z ogólnego działania systemu to w pierwszej kolejności możecie przywrócić ustawienia fabryczne telefonu (Menu > Ustawienia > Informacje > Zresetuj telefon). Nie polecam przywracania kopii zapasowej po wykonaniu tej czynności ponieważ zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Jeżeli po całym zabiegu w dalszym ciągu nie jesteście zadowoleni z pracy systemu to zapraszam do kolejnego punktu.

Jak zakończyć testy lub powrócić do poprzedniej oficjalnej wersji systemu?

Aby zakończyć otrzymywanie nowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile wystarczy wypisać się z programu wybierając odpowiednią opcję w aplikacji Windows Insider. W ten sposób Wasz telefon nie otrzyma żadnej nowej aktualizacji z testowymi wersjami systemu. Jeżeli oprócz zakończenia testów chcecie powrócić do poprzedniej oficjalnej wersji systemu to musicie skorzystać z aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool.

Co z gwarancją producenta?

Warunki programu Windows Insider jasno zaznaczają, że użytkownik przystępując do testów zgadza się na ewentualną utratę gwarancji. Nie spotkałem się jednak do tej pory z informacją od użytkownika, któremu anulowano gwarancję ze względu na wgrany testowy system Windows 10 Mobile. Mimo wszystko przed oddaniem telefonu do serwisu zalecam przywrócenie systemu do ostatniej oficjalnej wersji za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool.

Szukam więcej informacji o systemie Windows 10 Mobile?

Dobrze się składa. Zachęcamy do regularnego czytania naszego portalu, na którym opisujemy wszystkie nowości związane z systemem Windows 10 Mobile. Zachęcamy również do przeczytania naszego Kompendium wiedzy o systemie Windows 10 Mobile, w którym znajdziecie najważniejsze informacje o najnowszej mobilnej dziesiątce.

Brakuje odpowiedzi na moje pytanie lub mam inne wątpliwości

Nic nie szkodzi. Zadaj swoje pytanie w komentarzu poniżej a z pewnością odpowiemy. Niektóre z Waszych pytań zostaną dodane do tego artykułu. Zapraszam do zadawania pytań nie tylko początkujących testerów ale również tych bardziej zaawansowanych.

Źródło: Opracowanie własne

Ostatniej aktualizacja: 2016-08-03

 • Korowiov

  Dobra to zadam tutaj kolejny raz pytanie 😉 Może ktoś ma inny pomysł. Telefon to Lumia 640 LTE, CV PL. Do momentu przystąpienia do insidera telefon normalnie sprawdza sobie aktualizacje podając, ze obecna wersja jest aktualna, po przystąpieniu i wybraniu kręgu, telefon robi restart i zamiast sobie wyszukać aktualizację do technical preview to sypie ciągle 80072ee2 i 801881e1. Zgodnie z poradą przywróciłem sobie z poziomu WDRT 8.1 i wtedy ponownie próbowałem powtórzyć operację, dalej sytuacja wygląda tak samo 80072ee2 i 801881e1, podpowiedzi dla innej klawiatury też nie idzie ściągnąć. Nie mam jak tego sprawdzić po Wi-Fi (karta padła trupem) czy może to być spowodowane tym, ze robię to przez sieć komórkową? Przed przystąpieniem telefon sprawdzał aktualizacje dla 8.1 bez problemu, po hard resecie też wszystko wracało do normy, ale co instaluję apkę insider i chcę uzyskać kompilację zaczynają się te cuda.

  • Adrian Stypiński

   Z tego co ja wiem i doświadczyłem telefon nigdy nic nie pobierze z aktualizacji bez wifi

   • Korowiov

    Taki troszku bezsens w obecnych czasach. To co ja akurat mam to ekstremalny scenariusz, ale mieszkając na „przedmieściach” (czyt. zad***u gdzie hot spotów brak), z zepsutą kartą wi-fi (ad-hoc odpada), towarzyszka wyjechała (brak innego telefonu by zrobić hotspot) pomimo zasięgu LTE i podciągniętego światłowodu nie pobiorę aktualizacji, bo po kablu technical preview nie idzie, a i na LTE nie ściąga 😀
    No nic, jutro poniedziałek to sobie jakoś w robocie to zrobię, albo kupię po prostu nową kartę wi-fi.

    • Adrian Stypiński

     Nie działa na wifi 😛 L520 te same błędy pokazuje jak u cb. Przygotowują się może na official i wyłączyli serwery z Insider żeby nie było obciążenia. Nwm o co chodzi to tylko domysły.

     • Korowiov

      Dobra, kręci się. Ale co dziwne poszło tylko po zrobieniu hotspota z drugiej Lumii 640 (kobieta w domu się jednak czasem przydaje, pewnie najpierw myślała: jaki zazdrosny, telefon mi pewnie po wyjeździe sprawdza 😀 ). Próbowałem po SoftAP z kartą TP-Link wcześniej i była dupa zbita z tymi samymi błędami.

    • Adrian Stypiński

     Dobra jednak nie miałem wifi podpiętego pod właściwy router. Teraz się pobiera.

  • Adrian Stypiński

   Właśnie sprawdziłem na Lumii i też nie da rady pobrać na 520. Może wyłączyli serwery? Nwm co to może być.

 • Lidia

  Też wkurzyło mnie już oczekiwanie, chciałabym w końcu przetestować to dzieło MS, stąd pytanie – mam Lumię 640 LTE, rozważam już poważnie Insidera, jednak nie chcę zbyt ryzykować i myślę o Release Preview, czy to dobry pomysł? I co z tą gwarancją? Moja wiedza w tym temacie ogranicza się raczej do śledzenia dyskusji na portalu, dlatego miło byłoby, gdyby ktoś pomógł mi swoją radą ;D

  • Tomek Machowski

   podłączam się pod tego posta 🙂

   • Darek Cullen

    Jakie problemy ?. Co za problem wgrać WM 10 ?. Windows Insider i fast lub slow i heja z tym. Coś nie trybi ?. Wgrać z powrotem WP 8.1 aplikacją na komputer nazywająca się Windows Device Recovery tool ;). Posiadam jeszcze Lumie 520. Build 107 żadnych problemów. Tylko te oczekiwanie na finalną wersję WM 10 wkurzyło mnie tak że już jej nie używam ;/.

    • Korowiov

     Poczytaj moją historię i zobaczysz, że jest problem 😉

   • System można wgrać i sprawdzić jak się sprawuje. W razie problemów wracamy do Windows Phone 8.1. Jeżeli chodzi o ryzyko uszkodzenia telefonu podczas aktualizacji to jest ono takie samo jak w przypadku każdej innej aktualizacji czyli bardzo niskie. Dajcie znać jako poszło.

    • Darek Cullen

     Michał post niżej. Wszystko napisałem co i jak ;).

     • Zgadza się. Nie zauważyłem.

    • Tomek Machowski

     trybiki się kręcą od jakiegoś czasu. Dam znać jak to wygląda. Mam tylko problem z instalacją Recovery Tool. Brakuje jakiegoś pliku .dll i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, najnowsza wersja W10 w kręgu Release Preview jak się sprawuje?

     • Darek Cullen

      Jaki system na kompie 😉 ?

     • Tomek Machowski

      W10 64-bit.

     • Obecnie aż w trzech kręgach (Fast, Slow, Release Preview) jest ta sama wersja czyli 10586.107. Testuję na telefonie L435 i jest na prawdę nieźle.

  • krzysiek

   Miałem wgrany wm10 przez insider i moja l930 była trzy razy w serwisie i nie miałem problemu

  • Robertdg

   Mam na L640 WM 10 i działa bardzo fajnie, praktycznie nie ma różnicy z WP8.1, jedynie co apka ING mi nie działa, także śmiało możesz instalować, albo chwile jeszcze poczekaj myślę że do 15 marca będzie oficjalna aktualizacja. Korzystam z telefonu bez problemu, nie wiesza się, nie ma jakiś irytujących błędów i żadnej gwarancji nie tracisz.

   • Lidia

    Okej, dzięki za odpowiedzi. Pozwolę sobie zadać w takim razie jeszcze jedno pytanie (…pewnie głupie :P), ale powinnam jakoś przygotować telefon, w sensie wyjąć kartę SD, na wszelki wypadek zgrać pliki, czy to nie ingeruje w żaden sposób w zakres pamięci? 🙂

    • zbigniew M

     ja nie wyciągałem karty po wgraniu wersji zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych i po kolei przyszło mi z sklepu ponad 50 aktualizacj więc się aktualizowało a kontakty zdjęcia wróciło po zalogowaniu się do konta microsoft coś więcej to koledzy pomogą Pozdrawiam

  • zbigniew M

   Ja też mam Lumię 640LTE wgrałem 3dni temu wersję z Release Preview chociaż jestem w tych sprawach laikiem ale dużo czytam na ten temat tutaj na forum i jestem zadowolony bo są tutaj fachowcy którzy pomogą w każdej sytuacji już nie raz mi pomogli i chwała im za to.Telefon jak na razie sprawuje się super.Trochę bateria szybciej schodzi.Pozdrawiam wszystkich.

  • Kowalczyk Damian

   Jeszcze tydzień temu bylem na tym samym etapie drogi co Ty, rozrozniala nas tylko dualsim, zaryzykowałem i nie żałuję, rob wszystko krok po kroku i nie musisz sie niczego bać. Nieporównywalnie więcej korzyści aniżeli wad. Potraktuj to jako dobra wróżbę, i na wszelki wypadek zrób wczesniej kopie. Jak juz popchniesz insidera i aktualizacje polecam zmiane „rozdzielczości”na 175% w opcjach ekranu co daje nam tę sławetną piątą kolumnę na ekranie startu. Zycze zaufania Billowi

   • Lidia

    Okej, zaryzykowałam, kręcą się zębatki, ile to mniej więcej może trwać?

    • Kowalczyk Damian

     Na poczatku bardo dlugo, początkowo wygląda jak by nic sie nie dzialo, ale tak ma byc, daj mu 20 minut, moze byc troche dluzej. Na koniec miej wlaczone wifi, niech Ci sie sklep zaaktualizuje, niech sie aktualizuje. Wlacz i wylacz sluchaweczke a od jutra ciesz sie i korzystaj z nowej 10

     • Lidia

      Dzięki, coś drgnęło – nie lubię takiej długiej stagnacji 😀 Dam znać jak się sprawuje! 🙂

     • Kowalczyk Damian

      pójdzie, pójdzie ? sądzę ze jeszcze dluga droga przed „szpecami” z redmond liczę na sukces, powodzonka, cierpliwości i pozdrowionka

     • Lidia

      Dzięki wielkie, wzajemnie! :>

  • Krzysztof Dmytrów

   Ja sobie zainstalowałem Release Preview tydzień temu (na telefonie Lumia 640 XL LTE) ale coś mocno wczoraj zaczęło mi zżerać akumulator. Powyłączałem aplikacje działające w tle, zrestartowałem telefon i zobaczymy, czy się polepszy. Generalnie sam system działa bardzo ładnie, nie mam się do czego przyczepić, w większości aspektów podoba mi się znacznie bardziej, niż WP 8.1, nie mam problemów w wyłączającymi się aplikacjami (poza jednym wyjątkiem), także telefon ani razu się nie zresetował, nie zawiesił (a czytałem, że wiele osób ma takie problemy). Tylko ten nieszczęsny czas działania na akumulatorze pozostawia dużo do życzenia.

   • Kowalczyk Damian

    a może lokalizacja? próbowałeś? Ja ograniczyłem do minimum, być może widze różnice bo to bulidowe placebo, ale jak by lepiej, mija druga polówka (ta lepsza polówka) w sierpniu ubieglego roku zostala wyposażona w ten sam model, lecz innym kolorze, co ciekawe, to sa mo Wszystko, testuje wiec na dwa telefony. Ona na danych pakietowych wytrzymuje 3 dni! a mi na wifi stosunkowo krócej, ciekawostka taka

    • Krzysztof Dmytrów

     Wiesz, na razie wydaje się, że pomógł restart telefonu (jak to Windows) i powyłączanie działania niektórych aplikacji w tle. Zobaczymy, jak będzie dalej :). A co do trzymania na baterii telefonu Twojego i Twojej Małżonki – może po prostu więcej używasz telefonu, niż Żona? 😉

     • Kowalczyk Damian

      Pewnie masz racje

 • Schabowy

  To ktoś w ogóle ten syf MS chce testować?

  • Darek Cullen

   Syf ?. Uważaj na hejterów zaraz się zlecą i będę ciebie obrażać ;/. Spokojnie ja nim nie jestem. 😉 Zresztą nie tylko ciebie. System jaki masz też. ;).

   • Schabowy

    MS i tak jest dla mnie przegrane, system mobilny ma beznadziejny, desktopowy też (nie licząc 7), nie potrafią nic dobrego zrobić więc kupują wszystko co jest dobre np Swiftkey, Skype, Minecraft, Nokia i jeszcze teraz maczają swoje brudne paluchy w Cyanogenmod.

    • Korowiov

     Co chcesz od 10 na PC konkretnie?

     • Schabowy

      Wygląd który w ogóle ze sobą nie współgra, wygląda jakby brakowało mu tekstur, mało intuicyjny (do większości opcji trzeba się przekopać), syfiasty sklep w którym i tak nic nie ma, kulawe i brzydkie menu start który zamiast normalnych ikon wsadza je w jakieś obleśne kwadraty a do tego naszpikowany gównami których i tak 90% osób nie używa.

     • Korowiov

      Wiesz, działam akurat na 10 i mało intuicyjnym bym go nie nazwał, fakt był etap przesiadki ale teraz do 7 nie wrócę pod żadnym pozorem. Jak ogarniasz temat to różne rzeczy idzie wyłączyć choćby przez lokalny edytor zasad grupy.
      Fakt wygląd to sprawa gustu, nie każdemu „flat” się musi podobać ale jest to obowiązujący teraz trend i do tego się MS po prostu zastosował. Co do wyglądu ikon w menu start, pewnie ten zabieg był spowodowany chęcią wprowadzenia jakiejś spójności pomiędzy aplikacjami metro a resztą, faktycznie nie zawsze wygląda to idealnie, ale lepsze to niż raz ikonka a raz kwadracik na liście.

  • krzysiek

   Używam wm od wersji 5.0 kilka lat temu. Zrobiłem roczną przerwę na androida i wróciłem. Tam wcale nie było żadnych aktualizacji mimo że miałem flagowca samsunga. System i testy są dla ludzi którzy lubią zmiany i grzebanie w ustawieniach. Ci co korzystają tylko ze słuchawki nie zrozumieją tego

 • Tomek Machowski

  Póki co śmiga i jestem zachwycony. Tylko gdzie się podział czujnik danych?

  • WITOLD

   Czy szukasz zużycie danych ?

  • Wejdź kolejno do: Menu > Ustawienia > Sieć i połączenia bezprzewodowe > Zużycie danych. O to chodziło?

   • Tomek Machowski

    tak, zużycie danych. Na 8.1 był fajny kafelek do tego, który w W10 zniknął.

    • Lidia

     Na 8.1 był kafelek, bo była dedykowana aplikacja. Brakuje mi tego, bo jednak od razu było wiadomo jakie jest zużycie.

   • Tomek Machowski

    szukam w necie i znaleźć nie mogę. Jest taki kafelek dla W10? W 8.1 były dwa: czujnik pamięci i czujnik danych. Ten pierwszy jest na W10, tego drugiego nie ma.

  • Lidia

   Też zrobiła mi się dziura na ekranie po tym kafelku. A czy kogoś także po wybraniu księżyca (cokolwiek to jest, bo chyba mi nie działa?) z belki powiadomień przenosi do wyszukiwarki Google z hasłem {searchTerms}?

 • Tomek Machowski

  jak zrobić, żeby Pogoda była wyświetlana na ekranie blokady?

  • Na tę chwilę nie ma takiej możliwości w Windows 10 Mobile.

 • daniel

  Spotkał się ktoś z Was z taką przypadłością, że odinstalowana aplikacja wciąż widnieje na liście aplikacji – tylko że nie posiada już ikony i nie da się jej uruchomić. Build 107.

  • Zdarzyło mi się kiedyś. Spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie telefon.

   • daniel

    Nie pomaga. Restartowałem już parę razy i nic.

    • Spróbuj ponownie zainstalować aplikację a potem odinstaluj ją.

     • daniel

      Też nie pomaga. Próbowałem. Problem dotyczy Lumia Camera, która już na W10M nie jest wspierana.

     • piotrg

      Wejdz do informacji o pamieci, przejdz Na aplokacie Po znalezieniu Lumina camera dam Klink I v detail odinstaluj

 • daniel

  Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o wyświetlane kafelki na ekranie startowym. Część z nich posiada aktywną zawartość, np. kontakty lub mapy. Wcześniej kafelek z kontaktami posiadał twarze moich kontaktów, które się tam przewijały. Również kafelek map posiadał jakieś grafiki imitujące mapy, które się tam przewijały. Ogólnie ładnie to wyglądało i nadawało życia ekranowi startowemu. Przypuszczam, że może to być „zemsta” MS za to, że podczas instalacji systemu dość dużo opcji udostępniających moje prywatne dane wyłączyłem… spotkaliście się z takim zachowaniem ?

  • Odepnij kafelki z ekranu startowego i przypnij ponownie. Wyłącz i włącz telefon. Powinno pomóc.

   • daniel

    Dziękuję za pomoc!

 • Tomek Machowski

  Po kilkunastu godzinach użytkowania na Lumii 640 jestem Windowsem 10 zachwycony. Bateria trzyma podobnie do 8.1, płynność i multitasking również na porównywalnym poziomie. Wygląda super, obsługuje się bardzo wygodnie. Poważnych błędów nie doświadczyłem.

  • Krzysztof Dmytrów

   Poczekaj parę dni i zobacz, jak będzie z czasem pracy na baterii. U mnie ten aspekt bardzo mocno siadł. Powodzenia :).

   • Tomek Machowski

    a czego wynika to, że dopiero po kilku dniach bateria zaczyna gorzej działać? Ktoś inny może potwierdzić?

    • Krzysztof Dmytrów

     Nie mam pojęcia z czego – ale to wciąż wersja rozwojowa systemu, która nie jest wolna od błędów. Być może wynika z działających w tle aplikacji, które sobie zainstalujesz, może trzeba poczekać na aktualizację firmware’u, nie wiem. Chyba nie u każdego ten problem występuje. Ja powyłączałem działanie niektórych aplikacji w tle (np. Edge, Deezer, Aparat, czyli te, z których nie otrzymuję powiadomień oraz wiadomości) i zobaczę, jak będzie. Życzę Tobie, abyś tego nie doświadczył :). Ja swój telefon naładowałem wczoraj około 20-tej, jak kładłem się spać (około 23), było 83% naładowania akumulatora, a rano jak wstałem, było 50% :). O 10 było poniżej 30%.

  • Lidia

   Też jestem zadowolona. Nie doświadczyłam póki co (tfu) restartu, telefon działa płynnie. Przeżyłam jedynie lekki szok, bo jest kontrast w liczbie ustawień i możliwości personalizacji, co oczywiście na plus 🙂
   Co do baterii, da się zauważyć, że znika nieco szybciej. Z kwestii, które zauważyłam do tej pory, to właśnie to wyrzucanie do hasła „search terms” w Google po wybraniu z belki godzin ciszy. Kafelki czasami trzeba jakby popchnąć (mam na myśli głównie pogodę), żeby zaktualizowały swój stan. No i czy ktoś ma też tak, że przy zmianie piosenki w odtwarzaczu przez belkę powiadomień tytuł jakby skipuje sam z siebie kilka razy, ale ostatecznie zostaje na swoim miejscu?

  • Paweł

   Tez jestem zadowolony l635 512ram ale rzeczywiście bateria do końca dnia ledwo co..a na 8.1 mogłem spokojnie pograć w pracy 😛 i wystarczyło jeszcze na cały drugi dzien

  • Z którego kręgu korzystasz?

   • Tomek Machowski

    Release Preview

    • Dzięki! Już czas. 8.1 denim wcale nie jest taki wolny od błędów, jak go niektórzy zachwalają. Co jest właściwie oczywiste. Błędy są zawsze, a linia 8.1 nie jest aktualizowana od roku.

 • Nursultan Jebiewdenko

  powinniscie napisac o narzędziu field medic by nauczyć insiderów jak samemu wykonać i wysłać raporty diagnostyczne pomocne w usuwaniu błędów.

 • Lidia

  Czy jestem wybitnie ślepa, jeśli nie mogę znaleźć opcji zmiany domyślnego dźwięku powiadomienia? Chodzi mi konkretnie o dźwięk, który mamy, kiedy dostaje się smsa przy uruchomionym oknie rozmowy.

 • Tomek Machowski

  Drugi dzień użytkowania. Telefon ani razu się nie zaciął, nie zresetował. Cały czas włączone wi-fi lub LTE, Glance Screen ustawione na interwał i automatyczne dopasowanie jasności – bateria trzyma bardzo długo.

 • Simon Pater

  Wrzuce swoje 2 grosze, ja mam L640 na .107, system dziala super ale potwierdzam bateria dziala duzo gorzej niz w 8.1. To znaczy nie ma tragedii, wytrzymije mi caly dzien. Jednak w 8.1 czasem byly 2dni. Z telefonu korzystam tak samo, w ustawieniach juz tyle namieszalem by problem rozwiazac ale nic nie pomaga.

  • Mariola Chajewska

   Też testuję 10 i też mi super działa, a co do baterii też mi trzyma tylko jeden dzień.

 • Michał Wojciechowski

  Witam.Mam Lumie 640 XL LTE zainstalowałem Windows Insider i po kliknieciu obojętnie której opcji wyskauje mi napis:”Bład serwera Błąd połaczenia uniemożliwił nam pobranie programów.Sprawdż ustawienia daty/godziny na urządzeniu i połaczenie sieciowe,a następnie spróbuj ponownie. Miła już ktoś taki problem,albo wie jak się z nim uporać?

  • Wygląda na jakiś tymczasowy problem z serwerami MS. Spróbuj ponownie za jakiś czas i daj znać czy się udało.

   • Michał Wojciechowski

    próbowałem wczoraj rano i dzisiaj zobacze jeszcze wieczorem i jutro.

    • Możesz zaczekać albo przywrócić ustawienia fabryczne i spróbować ponownie.

     • Michał Wojciechowski

      Zaczekam bo już przywracałem tel.dwa razy i nadal to samo.

     • Michał Wojciechowski

      Nadal to samo 🙁 No nic pozostaje czekać na oficjalną wersje W10M

     • Już nie pierwszy raz spotykam się z tego typu problemem. Niestety do tej pory nie znalazłem rozwiązania. Jak uda Ci się zaktualizować to napisz w jaki sposób udało Ci się rozwiązać problem.

     • Michał Wojciechowski

      Problem rozwiązało podpięcie tel. do komputera i reset systemu za pomocą Windows Device Recovery Tool.Prócz blędu polaczenia z serwerem w insiderze mialem jeszcze problem z niektórymi aplikacjami (po kliknięciu apka zalaczala sie a po sekundzie sama się zamykala).WDRT pomogl w 100% teraz gdy bede zmuszony do restartu systemu będę korzystał tylko z kompa i tego programu.

     • Michał Wojciechowski

      Problem rozwiązało podpięcie tel. do komputera i reset systemu za pomocą Windows Device Recovery Tool.Prócz blędu polaczenia z serwerem w insiderze mialem jeszcze problem z niektórymi aplikacjami (po kliknięciu apka zalaczala sie a po sekundzie sama się zamykala).WDRT pomogl w 100% teraz gdy bede zmuszony do restartu systemu będę korzystał tylko z kompa i tego programu.

 • Mariola Chajewska

  Michał, 28.02.2016 piszesz że Microsoft w dniu 3 marca 2016 wprowadził usługę Firmware Auto-Publishing, dopiero dziś jest 03 marca 2016, data którą podałeś jest prawidłowa?

  • Data jest prawidłowa. Uaktualniłem artykuł a nowe informacje i stąd zamieszanie z datami. Poprawiłem wpis. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

 • Lidia

  Jeśli będę chciała otrzymać oficjalną aktualizację, to wystarczy, że wybiorę opcję „opuść program”, czy dodatkowo muszę powrócić do 8.1?

  • Oficjalna wersja z pewnością nie będzie w nowszej wersji niż to co obecnie znajduje się w programie Windows Insider. To oznacza, że po wgraniu najnowszej wersji w programie Windows Insider będziesz posiadać oficjalną wersję. Najbezpieczniej wybrać kanał Release Preview i cieszyć się najnowszą wersję systemu Windows 10 Mobile.

   • marcin640LTE

    Dobrze, że tak zrobili aby z insider w prosty sposób można było zostać danej gałęzi i dostawać poprawki.

 • Stefan474

  Miał ktoś z was może problem braku binga na „dziesiątce”? Jak klikam w lupkę to otwiera mi się przeglądarka i wyszukuje mi od razu frazę „{searchterms}”.
  W sumie z tym Google to byłoby spoko, gdyby nie to „{searchterms}”.

  • Jeżeli przeszkadza Ci ten błąd to możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Powinno pomóc.

   • Robert Pawlowski

    Michal pomożesz wgrag redstone l 640ds

    • Poszuka na forum wskazówek.

  • Kowalczyk Damian

   tak się dzieje, podobnie w centrum akcji „godziny ciszy” HR pomógł na moich dwóch urządzeniach, więc pewnie jak Michał pisze, to i jego trzeba się słuchać

 • rafał

  Windows Insider to bez tej aplikacji nigdy niedostane windowsa 10 musze ja instalowac ?
  wiem ze to wersja probna pomorze mi ktos kto sie znza na tych aplikacjach pozdrawiam

  • Oficjalna aktualizacja jeszcze nie wystartowała więc jeżeli chcesz pobrać Windows 10 Mobile to na ten moment musisz skorzystać z aplikacji Windows Insider. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w artykule.

 • Krzysztof Az

  Po wgraniu Windows 10 nie mogę udostępnić internetu innym urządzeniom, posiadam Nokie Lumie 930

  • Przywróć ustawienia fabryczne i spróbuj ponownie. Daj znać czy to pomogło.

   • Krzysztof Az

    Po tym zabiegu będę miał czysty system, czy będę mógł zakombinować z kopią zapasową?

    • Nie polecam przywracania kopii zapasowej ponieważ zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy.

     • Krzysztof Az

      Zrobiłem, jak powiedziałeś i wszystko działa dobrze. Dzięki 😉

     • Nie ma sprawy. Najważniejsze, że telefon działa jak należy.

 • Klaudia M.

  Mam taki problem. Mianowicie jak wiadomo wczoraj rozpoczął sie oficjalny proces aktualizacji naszych telefonów do w10m. Mój telefon mimo, że znajduje się na liście wspieranych urządzeń nie wykrywał aktualizacji. Dzisiaj z ciekawości uruchomiłam Windows Insider. Pojawiło się powiadomienie o dostępnej aktualizacji ale tak na prawdę nie chciałam telefonu aktualizować poprzez właśnie Windows insider więc program opuściłam i odinstalowałam. Dostępność aktualizacji nadal widnieje w ustawieniach. Czy po usunięciu Windows insider nie powinno to zniknąć? Czy pojawiająca się aktualizacja jest już tą oficjalną?

 • Greg85

  Witam. moze ktos pomoże. Wczoraj pobralem upgrade advisor. Wyskoczylo mi
  ze uaktualnienie jest dostepne dla mojego telefonu. Super właczylem
  uaktualnienie i zaczelo pobierac. pobralo i zaczelo instalowac. jednak
  ze wzgledu na brak miejsca nie dokonczylo instalacji. pomyslalem ze
  zrobie restet telefonu( ustawienia fabryczne). wrocilem do golego
  systemu 8.1. i znowu pobralem upgrade advisor, jednak tym razem nie
  wyskakuje ze uaktualnienie jest dostepne. Wyakakuje komunikat ze gdy
  uaktualnienie bedzie gotowe to zostane poinformowany. Poprosze o info
  dlaczego tak sie stalo i co mam teraz zrobic by miec tą 10. Telefon
  to lumia 535DS siec t-mobile.

  • Ten sam komentarz zadałeś pod innym artykułem. Tam też znajdziesz odpowiedź.

 • Arek

  Czy Windows 10 „widzi” w końcu podpięty pendrive? Mam lumie 640 dual, bo ósemka niestety nie.

  • Tylko telefony z portem USB-C posiadają taką możliwość – Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.

 • Arek

  Dzięki. A to szkoda.

 • michuwlkp

  Lumia 930 CV POLAND nadal brak dostępnej aktualizacji do W10M

 • azodens

  Hej. posiadam L640 z brandem Orange. wczoraj przy próbie aktualizacji otrzymałem komunikat ‚brak kompilacji’. Jak mogę rozwiązać ten problem?

  • Przemysław Zasuwa

   Mam to samo

   • Czy dołączyliście do programu dopiero teraz czy już jakiś czas temu? Czy wcześniej nie było problemu z pobieraniem kompilacji? Niestety nie wiem dlaczego pojawia się u Was taki komunikat.

    • Przemysław Zasuwa

     To tak. Ma 535DS. Kiedys byl build Redstone1 ale z uwagi ze prawie usmiercil telefon wróciłem do 8.1 przez WDRC. Teraz chciałem „oficjalny ” W10 bo na oficjany się nie doczekam (CV PL). Chce build .218

     • Może to tymczasowy błąd skoro wcześniej działało a teraz masz problem. Rozumiem, że zalogowałeś się na to samo konto Microsoft po skorzystaniu z aplikacji WDRT?

     • Przemysław Zasuwa

      To samo konto MS.

     • Niestety nie wiem jak rozwiązać ten problem.

     • Przemysław Zasuwa

      I tak dzięki 😉
      A pozatym w maju przesiadam się na android. Juz mam dość olewania ludzi przez ms i ciągłego „soon”. Oraz fakt ze producenci apek powiedzieli jasno ze nie będą ich robic na Windows wcale ( np. Snap) . MS W10 strzelił sobie w leb a raczej obietnicami w związku z tym systemem. Naprawd polubilem Windows i jakiś czas każdego namawialem na zakup lumii , lecz teraz stanowczo to odradzam

     • Rozumiem. Jeżeli jednak zmienisz zdanie i pozostaniesz z mobilnym Windowsem to wiesz pod jakim adresem nas szukać 🙂

     • Przemysław Zasuwa

      Jak pobrać aktualizacje przez dane komórkowe? Nie mam wi-fi a kartę internetowa mam w telefonie

    • Piotrek Biedak

     Witam, zakupiłem dziś matuli mojej w prezencie L640DS ( sam mam L735) i próbując wgrać W10 przez Insider mam dokładnie to samo. Utworzyłem dziś zupełnie nowe konto MS, zarejestrowałem się przez nie do programu i wciąż brak kompilacji. Jakieś rady?

     • Odinstaluj aplikację Windows Insider i zainstaluj ponownie. Zaloguj się na stronie insider.windows.com i wypisz a następnie ponownie zapisz się do programu. Niektórym to pomaga.

     • Piotrek Biedak

      Dzięki, już się instaluje 🙂

     • Nie ma sprawy!

   • rafał

    musisz wejsc w ustawienie tel i aktualizacje i pobrac

   • Aqua

    Dokładnie to samo. Po dzisiejszej aktualizacji TH2, oficjalnej, ponownie zainstalowałem Windows Insider i znowu ten sam komunikat o braku kompilacji i logowaniu alternatywnym. Ponowne logowanie i znowu ten sam ekran i tak w kółko, ruszyć do przodu nie chce.

 • Mateusz

  Mam podobny problem. Jakiś czas temu robiłem normalnie aktualizacje z Redstone 1 przez Windows Insider. W pewnym momencie postanowiłem wrócić do oficjalnej wersji Threshold 2 i najprawdopodobniej (nie pamiętam dokładnie), chyba w ustawieniach wycofałem się z programu testerów. teraz wyskakuje mi okno jak poniżej, „brak kompilacji, logowanie alternatywne”. Wpisuję swoje dane do logowania i nic. Nie mogę pobrać. Powiem więcej, wpisuję dane brata, który jest nadal uczestnikiem programu i to również nie pomaga. Jakieś pomysły?

  • Mateusz

   Problem rozwiązany, sam nie wiem co zrobiłem, ale pobieram właśnie wersję 14342.1003

 • rafał

  Insider Release Preview pobiera ciekawe co mnie tam czeka na 640 xl lte

 • Konrad

  Witam. Posiadam Nokia Lumia 635 z 1 GB z TH2 .338. Przed instalacją teg tak Kowalsk kompilacji przywróciłem telefon do WP8.1. Chciałem zainstalować poprzez Insider Redstone 14342.1004 lecz po wybraniu kręgu Slow z tą kompilacją pojawia się dość uciążliwy problem. Otóż po zaakceptowaniu warunków instalacji pojawia się informacja że telefon zostanie za chwile zrestartowany, a po restarcie nie ściąga Redstone lecz TH2. I tak non stop. Czy ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?

 • Mariola

  Szkoda mi w mojej ślicznej L650 wgrywać RS testowy dlatego (przebłysk) kupię se jakiegoś szrocika i w nim będę testować do woli. 😛 🙂

  • Sławomir Gieremek

   Release Preview to już de facto nie jest wersja testowa tylko ukończona/gotowa do wypuszczenia. Nie ma żadnego racjonalnego powodu żeby nie zapisać się do Release Preview chyba, że 1 komuś to zwisa 2 lenistwo jest silniejsze od rozsądku ;D

 • Leszek Mączewski

  Ci którzy chcą na komputerze zainstalować uaktualnienie bez czekania zapraszam na stronę

  http://windows7.pl/aktualnosci/instalacja-anniversary-update-windows-10.html

 • Piotr Jędrzejczak

  Przystąpiłem do Insidera wczorwj wieczorem na mojej lumii 640LTE iiiii? jestem mile zaskoczony tym jak najnowsza kompilacja redstone 1 sobie radzi… 🙂 Kiedyś opisywałem problem związany z TH2 że nikt nie może się do mnie dodzwonić przy ustawionych połączeniach LTE.. ostatnia aktualizacja także nic nie zmieniła i musiałem używać 3G.. Dziś problemu już nie ma. odzyskałem LTE zapisując się do insidera i pobierając najnowszą aktualozacje redstone 1. Poza tym, system chodzi szybciej, płynniej, nie zauważam żadnych problemów. Nie wrócę do TH2 za żadne piniądze 😉

 • Alicee

  Co do kroku 1. gdzie dodać swój mail? nigdzie tego nie widzę, ktoś pomoże? :/

  • Kliknij w opcję „Rozpocznij” i zaloguj się do swojego konta.

   • Alicee

    A, ok, musiałam się zalogować na telefonie, bo na kompie, myślałam że mi się nie udało ;p

 • Alicee

  Który krąg najlepiej wybrać?

 • KaTrzy

  Panowie co zrobić jak 3 aplikacje w tym sam Sklep (obecnie .117) nie chce się zaktualizować i wywala błąd… 0x80070019, skąd wziąć nowszą wersje jako .AppxBundle?

 • Kuba1wp

  Drogi Michale! Jestem właścicielem lumi 625, postąpiłem zgodnie z twoimi instrukcjami i gdy naciskam na „sprawdź aktualizację” i jest napisane, że mam aktualną wersje oprogramowania, o co chodzi???

  • Lumia 625 nie została dopuszczona do aktualizacji Windows 10 Mobile.

 • mimi1994

  A co z programem Windows Insider jak ma się branda ? Domyślam się że zainstalowany system będzie bez branda czy operator może wtedy odmówić udzielenia gwarancji ?

  • Aplikacja Windows Insider nie ingeruje w brand telefonu. W dalszym ciągu będziesz posiadał ten sam wariant operatorski.

 • sater

  Jeżeli zapiszę się do programu Windows Insider na moje główne konto Microsoft, na które jestem zalogowany na laptopie i telefonie to oba urządzenia zaczną pobierać aktualizacje testowe czy tylko telefon, na który pobiorę aplikacje?

  • Oprócz zapisania do programu Insider należy jeszcze w danym urządzeniu wyrazić chęć pobierania testowych wersji systemu. Tak więc żadne urządzenie nie pobierze testowej aktualizacji bez Twojej wyraźnej zgody.

   • sater

    Dobrze wiedzieć. Dzięki za szybką odpowiedź 🙂

    • Nie ma sprawy. Zapraszam do częstych odwiedzin 🙂

 • PAWEŁ JABŁOŃSKI

  Hej,
  Mam pytanie po aktualizacji : 14393.67 lumia 950 dual sim , na ekranie kafelek sim 1 -opisany , lecz na drugim kafelku żadnego opisu:-(
  jakieś pomysły.RESET nie pomógł.Miał ktoś taki problem.
  DZIĘKI .

 • Waldemar Wielgomas

  Witam, zrobiłem wszystko z zaleceniami i otrzymałem informacje – brak kompilacji.. Lumia 830. Pozdrawiam

  • Nie wiadomo dlaczego u niektórych użytkowników pojawia się właśnie taki komunikat. Wyłącz i włącz telefon i spróbuj ponownie. Odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikację. Jeżeli to nie pomoże to ponów próbę za kilka godzin.

 • Wojtek Zieliński

  Witam . Posiadam Xiaomi Mi4 , na który wgrałem Windows . Dołączyłem do programu Szybkiego kręgu , mam aktualną wersję i mam część systemu po angielsku (ustawienia , belka powiadomień oraz komunikaty ) . Język polski jest dograny ale to tylko spolszcza apki ze sklepu . Da coś się z tym zrobić , czy to MS ogranicza większość opcji , bo WP jest do tego telefonu wgrywany jako ROM ? Ma ktoś pomysł? Pozdrawiam

 • Oliwier Kuczyński

  Mam nokie 710 moge przystompić do insider i dostać windows10

  • Nie możesz wgrać systemu Windows 10 do telefonu Lumia 710. Najnowsza dostępna wersja dla tego telefonu to Windows Phone 7.8.

 • Hubert Rapta

  lumia 625 niema zadnej akutalizacji po dołączeniu do kręgów

  • Lumia 625 nie została dopuszczona do aktualizacji Windows 10 Mobile zarówno za pomocą aplikacji Doradca uaktualnienia jak również przy pomocy programu Windows Insider. Jedyny sposób to zmiana rejestru na inny model – wskazówek szukaj w Internecie.