Alcatel IDOL 4 Pro dodany do aplikacji Windows Device Recovery Tool

W jednym z ostatnich artykułów zwróciłem uwagę na brak wsparcia dla telefonu Alcatel IDOL 4 Pro, który nie był rozpoznawany przez aplikację Windows Device Recovery Tool. Microsoft szybko postanowił naprawić to niedociągnięcie udostępniając aktualizację aplikacji do wersji 3.12.24302, która wprowadza między innymi obsługę europejskiego wariantu telefonu.

Osoby, które zakupiły smartfon Alcatel IDOL 4 Pro już teraz mogą skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery Tool, aby przywrócić fabryczne oprogramowanie telefonu. W ten sposób użytkownicy, którzy przystąpili do programu Windows Insider i wgrali system w testowej wersji będą mogli powrócić za pomocą aplikacji do poprzedniej wersji systemu. Aktualnie na serwerze dla telefonu IDOL 4 Pro znajduje się oprogramowanie układowe (firmware) w wersji 1052.16.1011.51400. Poniżej zamieszczam oficjalną listę poprawek w najnowszej odsłonie aplikacji:

 • Wsparcie dla Honeywell Dolphin 75e oraz CT50.
 • Dodano wsparcie dla telefonu Alcatel IDOL 4 Pro.
 • Zaktualizowane źródła lokalizacyjne dla języka Jp-jp.
 • Ulepszenia dostępności.

Dzisiejsza aktualizacja to dobra informacja dla osób, które postanowiły kupić flagowy telefon firmy Alcatel z systemem Windows 10 Mobile. Teraz pozostaje czekać aż Alcatel przy współpracy z Microsoftem udostępnią aktualizację systemu do wersji Creators Update dla Idola.

Aplikację Windows Device Recovery Tool możecie pobrać z tego odnośnika.

 • W USA obniżka ceny Idola do 199 $.

  • Europejska wersja Idola kosztuje 480 €… Z kolei Wilefox zaprezentował budżetowy telefon Wilefox Pro z Windows 10 Mobile w cenie 249 €.

   • Krzysztof Miłota

    Ciekawy jest zapis: „Specyfikacja jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z budżetowym telefonem, który dodatkowo nie wspiera funkcji Continuum”.
    Tego nie rozumiem. Dlaczego nie wspiera Continuum? Co stoi na przeszkodzie? Przecież nawet jakby nie miał USB typu C, to Continuum można uruchomić w trybie bezprzewodowym. O co chodzi?

    • Wymagania sprzętowe dla funkcji Continuum wg Microsoft to minimum procesor Snapdragon 617. Poniżej wklejam listę telefonów ze wsparciem dla Continuum:

     Snapdragon 617 (MSM8952): Funker W6.0 PRO 2, MADOSMA Q601, NuAns Neo
     Snapdragon 808 (MSM8992): Acer Liquid Jade Primo, Lumia 950 oraz Lumia 950 DS
     Snapdragon 810 (MSM8994): Lumia 950 XL oraz Lumia 950 XL DS
     Snapdragon 820 (MSM8996): Alcatel IDOL 4s, HP Elite x3

     • Krzysztof Miłota

      Zgadza się. To jest oficjalne. Ale Przez zmianę rejestrów, ludzie odblokowywali Continuum na Lumii 550, 650 a nawet 830 (http://msmobile.pl/funkcja-continuum-uruchomiona-na-telefonie-lumia-830-z-windows-10-mobile)

     • Tak. Istnieją nieoficjalne rozwiązania.

     • michalR

      Tego Funkera 6.0 to nikt na oczy nie widzial, prawdopodobnie nawet produkcji nie rozpoczeli a link ze strony prowadzi do zakupu wersji 5.5 Pro.

     • Możliwe, że masz rację.

     • michalR

      szkoda bo moglby byc fajny, duzy ekran, SoC tez w miare, cena pewnie nie bylaby zaporowa specjalnie, no ale skonczyl jak pozostale. teraz z ciekawosci sprawdzilem co tam u WhartonBrooks slychac, ale nawet strone web zwineli, wiec pewnie po nieudanej akcji na Indie dali sobie spokoj ze swoimi marnymi sluchawkami.