Alcatel IDOL 4 Pro dodany do aplikacji Windows Device Recovery Tool

W jednym z ostatnich artykułów zwróciłem uwagę na brak wsparcia dla telefonu Alcatel IDOL 4 Pro, który nie był rozpoznawany przez aplikację Windows Device Recovery Tool. Microsoft szybko postanowił naprawić to niedociągnięcie udostępniając aktualizację aplikacji do wersji 3.12.24302, która wprowadza między innymi obsługę europejskiego wariantu telefonu.

Osoby, które zakupiły smartfon Alcatel IDOL 4 Pro już teraz mogą skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery Tool, aby przywrócić fabryczne oprogramowanie telefonu. W ten sposób użytkownicy, którzy przystąpili do programu Windows Insider i wgrali system w testowej wersji będą mogli powrócić za pomocą aplikacji do poprzedniej wersji systemu. Aktualnie na serwerze dla telefonu IDOL 4 Pro znajduje się oprogramowanie układowe (firmware) w wersji 1052.16.1011.51400. Poniżej zamieszczam oficjalną listę poprawek w najnowszej odsłonie aplikacji:

  • Wsparcie dla Honeywell Dolphin 75e oraz CT50.
  • Dodano wsparcie dla telefonu Alcatel IDOL 4 Pro.
  • Zaktualizowane źródła lokalizacyjne dla języka Jp-jp.
  • Ulepszenia dostępności.

Dzisiejsza aktualizacja to dobra informacja dla osób, które postanowiły kupić flagowy telefon firmy Alcatel z systemem Windows 10 Mobile. Teraz pozostaje czekać aż Alcatel przy współpracy z Microsoftem udostępnią aktualizację systemu do wersji Creators Update dla Idola.

Aplikację Windows Device Recovery Tool możecie pobrać z tego odnośnika.