Windows 10 zostanie udostępniony do testów dopiero w lutym

Dzisiaj w godzinach miedzy 18 a 19 poznamy najnowszy system Windows 10 dla telefonów. Niestety według Mary Jo Foley, dziennikarka ZDNet i jedna z największych znawców Microsoftu, na system w programie Phone Insider będziemy musieli poczekać do lutego. Nie wiadomo dokładnie czy chodzi o jego początek, środek czy może końcówkę.

Według wcześniejszych informacji system Windows 10 Preview miał zostać udostępniony jeszcze w tym miesiącu. Jak możemy przeczytać w obszernym wywiadzie z Mary Jo Foley premiera najnowszej mobilnej wersji Windows w wersji Preview nastąpi dopiero w lutym.

Na konferencji dosyć obszernie będzie omawiany temat Windows 10 mobile SKU. Z artykułu dowiadujemy się również, że mobilne okienka będą mogły pracować również na procesorach Intel. Być może podczas prezentacji zobaczymy również nową wersję pakietu Office, który ma zadebiutować wraz z systemem Windows 10.

Ponadto Microsoft zaprezentuje OneCore, który będzie mógł uruchamiać aplikacje ze środowiska Modern UI na każdym rodzaju urządzeń. To oznacza, że unifikacja obejmie telefony, tablety, komputery, konsole oraz inne urządzenia.

Może się okazać, że system Windows 10 będziemy mogli dopiero przetestować pod koniec lutego zgodnie z tym co napisał już jakiś czas temu Joe Belfiore na chińskiej stronie Weibo. Według niego do testów będziemy mogli przystąpić dopiero wraz z Chińskim Nowym Rokiem, który rozpocznie się 19 lutego.

Źródło: ZDNet