Już wkrótce testerzy otrzymają dwie duże nowości w Windows 10 Redstone 4

Zespół Windows Insider rozwija kolejne rozgałęzienie systemu Windows 10 o nazwie kodowej Redstone 4. Terry Myerson, EVP Windows and Devices Group, podzielił się najbliższymi planami związanymi z nowymi funkcjami jakie pojawią się w niedługim czasie dla testerów najnowszego rozgałęzienia systemu. Już wkrótce osoby zapisane do szybkiego pierścienia aktualizacji będą mogli sprawdzić funkcje Timeline oraz Sets. Poniżej zamieszczam oficjalną informację z programu Windows Insider.

Funkcja Timeline

W dzisiejszych czasach korzystamy z wielu aplikacji, platform i urządzeń. Chcemy ułatwić życie naszych użytkowników, aby mogli skupić się na tym, co najważniejsze — na wykonywaniu zadań i tworzeniu. Podczas tegorocznej konferencji Build zademonstrowaliśmy funkcję Timeline, która umożliwia cofnięcie się w czasie, ułatwiając znalezienie potrzebnych plików. Wizualna oś czasu jest zintegrowana z widokiem zadań, dzięki czemu można z łatwością wracać do plików, aplikacji i witryn. Wiemy, że zainteresowanie tą funkcją jest spore. Gdy tylko udostępnimy kolejną kompilację Windows Insider w pierścieniu szybkich aktualizacji, będziecie mogli ją przetestować. Czekamy na Wasze opinie.

 

Funkcja Sets

Wykonujemy ważne zadania, korzystając z wielu aplikacji, witryn internetowych i komputerów — piszemy wypracowania, planujemy podróże, zarządzamy projektami w pracy. W międzyczasie zdarza nam się włączyć grę lub obejrzeć mecz. W dzisiejszych czasach wykorzystujemy wiele zestawów urządzeń i usług, często przełączając się między nimi. Spędzamy sporo czasu na konfiguracji projektu, gromadzimy pliki, witryny internetowe, notatki i aplikacje, które zamierzamy wykorzystać. W ostatniej chwili dzwoni telefon, przypominamy sobie o rozpoczynającym się spotkaniu lub wypada nam jeszcze coś innego… Każdy z nas doświadcza takich sytuacji. To właśnie o takich chwilach myśleliśmy, pracując nad nową funkcją — gdy wszystko jest już gotowe do pracy, lecz nagle coś od niej odciąga. Istnieje łatwiejszy sposób na organizację pracy i powrót do poprzednich zasobów.

W nadchodzących tygodniach zaczniemy udostępniać nową funkcję systemu Windows 10 w ramach kompilacji Windows Insider. Jej robocza nazwa to „Sets”. Funkcja ta umożliwi lepszą organizację, dzięki czemu tworzenie będzie szybsze i łatwiejsze, a produktywność wzrośnie. Założenie jest takie, że wszystkie elementy związane z projektem — witryny internetowe, dokumenty, niezbędne pliki i aplikacje — są ze sobą połączone i dostępne za jednym kliknięciem. Cały czas integrujemy produkty Office, Windows i Edge, aby zapewnić naszym klientom więcej możliwości wydajniejszej pracy i oszczędności czasu. To prawdziwa wartość funkcji Sets. Dzięki funkcji Timeline powrót do poprzednio wykorzystywanych zasobów będzie jeszcze łatwiejszy.

 

Microsoft uczy się od testerów

Wraz z funkcją Sets otwieramy nowy rozdział współpracy z Wami, niejawnymi testerami systemu Windows. Być może słyszeliście, jak Satya opowiada o zmianie kultury naszej firmy. Najważniejsza jest teraz nauka. Wzięliśmy to sobie do serca i przyjęliśmy tę zmianę z otwartymi rękami. Mamy zamiar wdrożyć nowe rozwiązania. Będziemy je testować, uczyć się i wprowadzać poprawki na podstawie Waszych opinii.

Wraz z funkcją Sets wprowadzimy również kontrolowane badanie do kompilacji Windows Insider, dzięki któremu będziemy mogli z większą dokładnością ocenić, które funkcje się sprawdzają. Oznacza to, że na początku mniejsza liczba testerów otrzyma kompilacje z funkcją Sets. Co więcej, niektórzy z Was w ogóle nie będą mogli z niej korzystać przez jakiś czas. Będziemy wówczas monitorować poziomy wykorzystania funkcji przełączania między zadaniami w systemie Windows i zadowolenia z jej działania — chcemy porównać użytkowników korzystających z funkcji Sets z tymi, którym nie udostępnimy funkcji. Ostatecznie będzie ona dostępna dla wszystkich, ale konieczna będzie cierpliwość.

Będziemy wprowadzać kolejne nowe funkcje i aktualizacje dla całej społeczności niejawnych testerów i wspólnie budować przyszłość systemu Windows. Udostępnimy je szerokiemu gronu odbiorców, gdy będą gotowe — niekoniecznie w ramach kolejnej ważnej aktualizacji.

Źródło: Informacja z programu Windows Insider