Windows 10 Technical Preview posiada nowe aplikacje oraz otrzymuje szybką poprawkę

Wczoraj ukazała się pierwsza duża aktualizacja przeznaczona dla systemu Windows 10 Technical Preview a Microsoft zdążył już wydać kolejną małą łatkę, która poprawia problem z brakującymi czcionkami. Ponadto wśród wielu wczorajszych nowości pojawiły się również nowe aplikacje. Zapraszam po szczegóły!

Windows 10 Update - KB3008956

Wczoraj pisałem o nowościach jakie pojawiły się w nowej wersji systemu Windows 10 Build 9860. Okazuje się, że widocznych zmian jest więcej otóż Microsoft postanowił zaimplementować dwie nowe aplikacje, które doskonale znają posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Mowa o aplikacjach Data Sense (Czujnik danych) oraz Battery Sense (Oszczędzanie baterii).

Pierwsza funkcja nie jest w pełni odblokowana i zdecydowanie bardziej przeznaczona jest dla tabletów. Za pomocą tej funkcji możemy śledzić ilość przesłanych danych za pomocą Wi-Fi oraz sieci komórkowej.

DataSense Windows 10 Technical Preview

Z kolei włączenie oszczędzania baterii spowoduje automatyczne ograniczenie działania procesów w tle wraz z dostosowaniem działania sprzętu. Użytkownik może sam w każdym momencie włączać oraz wyłączać funkcję.

Battery Saver Windows 10 Technical Preview

Ponadto Microsoft wprowadził również animacje otwieranych i zamykanych okien, które teraz wyglądają znacznie lepiej. Najnowsza wersja Windows 10 wprowadza ponad 7000 poprawek i ulepszeń więc jak tylko zobaczycie coś nowego to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: windowscentral.com