Microsoft udostępnił pierwszą kompilację Windows 10 Redstone 5

Wczoraj Microsoft udostępnił pierwszą kompilację systemu Windows 10 z nowego rozgałęzienia Redstone 5. Nową wersję mogą pobrać uczestnicy szybkiego kręgu Windows Insider, którzy wybrali opcję Skip ahead. Pozostałe osoby zapisane do szybkiego kręgu otrzymały kolejną aktualizację z rozgałęzienia Redstone 4.

Powyższa ilustracja przedstawia proces aktualizacji w szybkim kręgu Windows Insider. Testerzy, którzy nie wybrali opcji Skip ahead otrzymają kolejną aktualizację z rozgałęzienia Redstone 4 (RS4_RELEASE) w wersji Build 17101. Z kolei osoby, które wybrały opcję Skip ahead otrzymają aktualizację z rozgałęzienia Redstone 5(RS_PRERELEASE) w wersji Build 17604.

Nowe wersje systemu Windows 10 w szybkim kręgu wprowadzają ulepszone emotikonki, nowe funkcje dla systemu Windows 10 Pro for Workstations oraz szereg innych poprawek oraz udoskonaleń. Szczegółową listę zmian znajdziecie na blogu Microsoft. Przy okazji Microsoft przedstawił nowy program testów aplikacji Preview.

Dajcie znać czy jesteście zapisani do szybkiego kręgu oraz czy zdecydowaliście się na otrzymywanie najnowszych kompilacji z rozgałęzienia Redstone 5.

Źródło: Microsoft

 • spoczko

  i nastała cisza…

 • Łukasz

  Odnośnie ostatnich aktualizacji. Mi zaktualizowało do AU 2068 i teraz pytanie, co to jest? Pokazało się po ponownym uruchomieniu. https://uploads.disquscdn.com/images/e162144c2aae6e4b7f9b31672b50c236f6c3e7dc39000e64f7542bf6e80a8a02.png

  • Najnowsza wersja Anniversary Update.

   • Łukasz

    Już mi zaktualizowało wcześniej do najnowszego AU i po restarcie znalazło znow to samo 😊. Wystąpił błąd i po ponownym restarcie już jest okej 😌. Ale edge dalej przeładowuje strony 😕. Pół roku mnie tutaj nie było ale widzę że się nic nie zmieniło w kwestii mobilnego windowsa 😳. A szkoda.😳

    • Zmieniło się tyle, że Windows 10 Mobile został zepchnięty na boczny tor i otrzymuje wyłącznie zbiorcze aktualizacje z poprawkami.

     • Oraz nowe błędy w postaci problemów z PDFami w Edge.

 • zmieniliby nazwę w końcu na np. Blackstone 🙂