Pierwsza kompilacja Redstone 4 dostępna w programie Insider

Microsoft udostępnił wczoraj pierwszą kompilację systemu Windows 10 o numerze Build 16353 z rozgałęzienia Redstone 4 dla uczestników zapisanych do szybkiego kręgu. Aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla osób, które postanowiły przeskoczyć oficjalną aktualizację Fall Creators Update za pomocą opcji Skip ahead.

Liczba testerów dopuszczonych do opcji Skip ahead była ograniczona i na tę chwilę nie ma możliwości jej wybrania w ramach ustawień Windows Insider. Użytkownicy, którzy nie zdążyli lub nie załapali się na testy nowego rozgałęzienia będą musieli jeszcze trochę poczekać. Prawdopodobnie taka opcja pojawi się dopiero po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Fall Creators Update.

Różnice pomiędzy wyłączoną i włączoną opcją Skip ahead w szybkim kręgu Insider

Skoro już wiemy kto otrzymał najnowszą kompilację Build 16353 to czas, aby przyjrzeć się zmianom jakie zostały wprowadzone do najnowszej odsłony systemu z rozgałęzienia Redstone 4. Aktualizacja nie zawiera nowych funkcji a jedynie poprawki i udoskonalenia.

Oficjalną lista zmian i ulepszeń w Build 16353:

  • Gdy Centrum Akcji jest czarne (domyślna kompozycja), etykiety tekstowe opcji „Wyczyść wszystko”, „Zwiń / Rozwiń” i „Zobacz więcej” będą używały koloru akcentującego.
  • Centrum Akcji wspiera teraz gest dotykowy wykonywany dwoma palcami, by pozbyć się wszystkich powiadomień. Kładziemy dwa palce pionowo przy krawędzi Centrum Akcji i przeciągamy je w bok.
  • Naprawiono problem z XAML, w którym animacje tekstowe wyglądały na rozmyte aż do czasu ich zakończenia.
  • Naprawiono problem z pogrubionym paskiem zadań po podłączeniu monitora z innym DPI.
  • Naprawiono problem z zapamiętywaniem zmian DPI.
  • Naprawiono problem z pokazem slajdów. Gdy był uruchomiony, po wybudzeniu komputera z uśpienia włączał się ekran blokady, którego nie można było opuścić w inny sposób niż skrótem klawiszowym Ctrl + Alt + Delete.
  • Naprawiono problem z niespodziewanymi zmianami czułości myszy na komputerach ze zmienionym skalowaniem.
  • Naprawiono problem z wprowadzeniem w grze Asphalt 8.
  • Naprawiono problem z kołami postępu na niektórych stronach otwartych w Microsoft Edge, które zmieniały nieoczekiwanie pozycję podczas podczas obracania się.
  • Naprawiono problem z funkcją Windows Hello wyświetlającym ciągi znaków na górze strony podczas resetowania kodu PIN na ekranie logowania.

Czy udało Wam się pobrać kompilację z rozgałęzienia Redstone 4? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia?

Źródło: Microsoft